GÖNEN HALK EĞİTİM MERKEZİNDEN TAHİROVA’DA ÖĞRENME ŞENLİĞİ

Bölgemizin en büyük tarım çiftliklerinden  Anadolu Etap Tahirova Çiftliği’ne Adana ve Urfa’dan gelen Mevsimlik Tarım İşçilerinin Çocuklarına yönelik Eğitim Desteği Kursları Gönen Halk Eğitimi Merkezi tarafından planlanarak, usta öğreticiler vasıtası ile temmuz ve ağustos aylarında  uygulanmıştır.

Bu sene 1 Temmuz 2019 tarihinde başlayan Göçer ve Yarı Göçer Aileler ile Mevsimlik Tarım İşçisi Ailelerin Çocuklarının Eğitim Desteği toplam 96 Mevsimlik İşçi Çocuğu eğitim görmüştür. Kurslarda Gönen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 1 Okul Öncesi, 1 Sınıf Öğretmenliği, 1 Türkçe, 1 Fen Bilgisi, 1 İlköğretim Matematik, 1 İngilizce branşında olmak üzere toplam 6 usta öğretici görevlendirilmiştir.

        Kursların finali bir öğrenme şenliği şeklinde Anadolu Etap salonunda gerçekleştirildi.Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda öğrenciler şiirler okudu,Türkçe ve İngilizce şarkılar söyledi,skeçlerle izleyenlere hoş vakit geçirtti.

Halk EĞİTİM Merkezi Müdürü Metin ERBAY ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Bugün iki aylık bir eğitimin sonuna gelmiş bulunuyoruz.Misafirperverliği için Anadolu Etap yönetimine teşekkür ediyorum. Eğitim kabiliyetleri geliştirmek için yapılır . Bu gün gördük ki öğrencilerimizde çok güzel kabiliyetler gelişmiş. Öğretmenlerimize  teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizden bizleri ve öğretmenlerine unutmamalarını ,anne babalarına saygılı ,vatanperver insanlar olmalarını tavsiye ediyorum ” dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın