GÖNEN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ EĞİTİM DESTEĞİ KURSLARINDA FARKINDALIK OLUŞTURUYOR

GÖNEN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ

EĞİTİM DESTEĞİ KURSLARINDA FARKINDALIK OLUŞTURUYOR

 

Gönen Halk Eğitimi Merkezi, 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine ulaşmak için Kapsayıcı Eğitim unsurlarını ön planda tutarak yaz döneminde eğitim desteğine ihyacı olan bireylere yönelik kurslara önem verdi.

Gönen Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerine yönelik “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında otistik ve downsendromlu öğrencilerin kişisel gelişimlerini ve eğitimlerini destekleyici kurs programı hayata geçirildi. Kursta, alanında uzman bir Zihin Engelliler Öğretmeni görevlendirildi.

Ayrıca bölgemizin en büyük tarım çiftliklerinden biri olan Anadolu Etap Tahirova Çiftliği’ne Adana ve Urfa’dan gelen Mevsimlik Tarım İşçilerinin Çocuklarına yönelik Eğitim Desteği Kursları da Gönen Halk Eğitimi Merkezi tarafından planlanmakta, usta öğretici görevlendirilmekte ve uygulanmaktadır. Bu sene 1 Temmuz 2019 tarihinde başlayan Göçer ve Yarı Göçer Aileler ile Mevsimlik Tarım İşçisi Ailelerin Çocuklarının Eğitim Desteği kurslarında 4-6 yaş grubunda 16, 8-10 yaş grubunda 18, 9-12 yaş grubunda 41, OHO Projesi kapsamında 12-15 yaş grubunda 21 olmak üzere toplam 96 Mevsimlik İşçi Çocuğu eğitim görmektedir. Kurslarda Gönen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 1 Okul Öncesi, 1 Sınıf Öğretmenliği, 1 Türkçe, 1 Fen Bilgisi, 1 İlköğretim Matematik, 1 İngilizce branşında olmak üzere toplam 6 usta öğretici görevlendirilmiştir.

Kurum Müdürü Metin ERBAY; “Öğrenen topluma dönüşüm sürecinde beşikten mezara kadar rehberlik hizmeti sunan; bireyin bilgi, şuur ve yetkinliklerini geliştirerek insanlığın kalkınmasında sorumluluk almasını destekleyen; belgelendirilebilen, izlenebilen kaliteli eğitimler sunma”misyonumuzun farkında olup amacımız “Hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde, herkese eğitim” vermek için uğraşmak olacaktır.” dedi.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın