Gönen Uluslararası Termal Sağlık Kentine Dönüşüyor

  1. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi İçin 2. Danışma Kurulu Toplantısı Balıkesir Protokolünün Katılımıyla Dün İlçemiz Yıldız Otel’de Gerçekleştirildi.

Balıkesir’de 25-29 Eylül 2019’da yapılacak 4. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi’nin Danışma Kurulu Toplantısının 2. si Gönen’de Yıldız Otel’de Vali Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Programda ilk olarak “Gönen Termal Kenti Planı ve Termal Sağlık Merkezi Fizibilite Raporu” isimli protokol ; Güney Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Özdemir ve Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar imzalarını attılar.

Türkiye’nin ilk termal turizm şehirlerinden biri olan Gönen’de, termal kent vizyonuyla mevcut potansiyelin modern anlayışa ve gelişen sağlık turizm eğilimlerine uygun olarak kurulması planlanan kür merkezi ekseninde planlanması, Gönen’in kaynak zenginliği ,coğrafi avantajları ile büyükşehirlere yakın konumundan yararlanılarak turizm destinasyonu yaratılması hedeflenmekte olup, protokolün tarafı olan kurumlar bahsedilen ortak bir anlayış çevresinde bir araya gelmişlerdir.

Balıkesir’de yapılacak zirve için hedef 56 ülke ve 161 şehirdir. Bu ülkelerden 250 yabancı alım heyeti, 100 yerli acente, her ülkeden bir basın mensubu ve TV kanalı çağrılacak. Zirveye şehir dışından 450 katılımcı beklenmektedir. Zirvenin ardından Rusya ve Ortadoğu coğrafyasındaki ülkelerde haftada 3 gün TV ropörtajları ve haberler ile Balıkesir’in tanıtımına destek verilecek.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın