GÖNEN Yeteneklerini Keşfediyor..!

Gönen Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü , İlçe Milli Eğitim Toplantı     Salonunda  Müdür Hüseyin Demirtaş tarafından “TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROJESİ” KAPSAMINDA ilçemizde seçilen 100 öğrenci velisine bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 

Gönen Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Demirtaş gazetemize şu açıklamayı yaptı; “2018 mayıs ayında 81 ilde başlatılan “TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROJESİ” kapsamında ilçemizde geçen yıl ilkokul 3. Sınıf öğrencileri arasında yapılan sporcu tarama testlerine katılan 630 öğrenciden 100 tanesi testlerde başarılı olmuş ve 1 yıl sürecek olan üç aşamalı spor eğitimi almaya hak kazanmıştır.

Projenin amacı spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocuklarımızı tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamaktır.

İlçemiz Fahri Dilmaç Spor Salonunda yapılacak olan çalışmalar bir yıl boyunca kesintisiz olarak devam edecek, Temel Hareket ve Sportif Beceriler Eğitimi Programı sonunda öğrencilerimiz 2. Aşama test ölçümlerine alınacaktır. Başarılı öğrenciler belirlenerek 2-4 yıl arası ileri düzey spor eğitimlerine alınacak ve SEM (Spor Eğitim Merkezleri  ve TOHM ( Türkiye Olimpiyatlara Hazırlama Merkezi) aracılığıyla ülkemize üst düzey sporcular kazandırılması hedeflendirilmektedir.

23 .09 . 2019 tarihinde başlayacak olan eğitimlerimizde Sportif Eğitim Uzmanımız Furkan BATU, antrenörlerimiz Behiye AVCI ve Şevval SAVRAN görev alacaktır. Bu kapsamda bu yaş grubunda ilçemizde seçilen 100 öğrencimizi tebrik ediyor, onlara destek olan siz değerli velilerimize teşekkür ediyorum” Dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın