GÖNEN’DE BİR ŞEYLER DEĞİŞİYOR..!

Gönen Eğitim Kurumları Kurma ve Eğitimi Geliştirme Derneği İlk Genel Kurulunu Gerçekleştirdi. Yönetim ve Denetim Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri Seçiminin Ardından Yardım Toplama İzni İçin Valiliğe Başvuru Kararı Alındı.

Yıllardır ilçemizde her kesimin keşke Gönen’de bir fakülte olsa özlemi sona eriyor. Milletvekillerimiz Yavuz Subaşı ve Ahmet Akın , Kaymakamımız Arslan Yurt, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman Özdemir ve Hayırsever İşadamlarımızın üstün gayretleri ile başlatılan seferberlikte geçtiğimiz günlerde ilk adım olan protokol imzalandı.

ŞİMDİ SIRA GÖNEN’LİLERDE…

Topu taça atmadan, sağa sola bakmadan, her şeyden önemlisi isimlere takılmadan tüm halkımızın bu süreçte destekleri çok önemli.

Gönen’i güzel günler bekliyor. Yakında meyvesini vermeye başlayacak bir çok adımlar atıldı.

Hem iktidar hem de mulafet milletvekillerinin üstün gayretleri, ilçemizdeki siyasi parti başkanlarının uyumu ve Belediye Başkanımızın da destekleri kadar hayır sever, Gönen aşığı işadamlarımızın da bu işte ellerini taşın altına koymaları ile birlikte ; Gönen özlediği örnek alan değil örnek olan ilçe olma yolunda yol kat etti.

Bunun en güzel örneği; geçtiğimiz günlerde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Gönen Meslek Yüksek Okulu’nda imzalana protokol.

Bu protokol öncesi YÖK ile görüşmleri bizzat ilçemizin hayır sever işadamı ve milletvekilleri ile ilçe kaymakamı üstlendiler.

,Tabii ki…! bu üsreç öyle kendiliğinde oluşmadı. Alt yapısından imza sürecine kadar geçen zamanda emeği geçen herkeslerden bir Gönen’li olarak ALLAH RAZI OLSUN.

Geçtiğimiz hafta Hüseyin Şenel Başkanlığında Gönen Eğitim Kurumları Kurma ve Eğitimi Gelişme Derneğinin genel kurulu ile birlikte ilçemizin değerli iş insanları tarihe güzel bir anı bırakarak gerçekleştirdikleri ilk genel kurul ile birlikte süreç ivme kazandı.

BİR TUĞLADA SEN KOY GÖNEN

Bundan Sonraki süreçte Gönen’liler olarak ne yapmalıyız…?

Her türlü eleştiriyi ve konuşmaları bir tarafa atıp bir ve beraber olarak elimizden geldiği kadar Valilik makamından alınacak izin neticesinde katkı sunmalıyız…

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın