GÖNEN’DE CUMHURİYET COŞKUSU

Cumhuriyetimiz 96. Yaşında. Gönen’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kulamaları Coşku İçerisinde Geçti. Asırlık Çınar 105 Yaşında Emekli Öğretmen Kıymet Gazez Atatürk’ün Gençliğe Hibabesini Okudu. Protokol ve Alanda Bulunanlar, Barış Pınarı Harekatında Bulunan Mehmetçiğimize Selam Durdu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yıldönümü kutlamaları kapsamında ilk olarak İlçe Kaymakamımız Arslan Yurt’un ev sahipliğinde kaymakamlık makamında bayramlaşma merasimi gerçekleştirildi.

Bayramlaşma programına; İlçe protokolünün yanı sıra, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, sivil toplum örgütleri ve kamu kuruluşlarının temsilcileri ile gazilerimiz katıldılar.

Gönen Yıldız Meydanında gerçekleştirilen kutlama programında; Minik öğrenciler Kaymakam Arslan Yurt ve Belediye Başkanı İbrahim Palaz’a buket sunmalarının ardından Kaymakam ve Belediye Başkanı Öğrenci, Öğretmen, Protokol ve halkın Cumhuriyet Bayramını kutladılar.

Saygı duruşu ve istiklal marşının hep bir ağızdan okunmasının ardından, ilçemiz okullarının öğrencileri tarafından şiirler okundu ve halk oyunları gösterileri gerçekleştirildi.

Kaymakam Arslan Yurt’un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından asırlık çınar 105 yaşında Emkli Öğretmen Kıymet Gazez Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okudu.

Gönen Setenay Cengiz Dans Okulu kursiyerlerin Halk Oyunları protokol ve halk tarafından uzun süre alkışlandı.

Ayrıca; Gönen Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterilerini de pür dikkat izlediler ve alkışladılar.

Alanda bulunan Öğrenci, Öğretmen, Protokol kısacası 7’den 70’e hep birlikte Barış Pınarı Harekatında yer alan Mehmetçiklerimize selam durdular.

İlçemizde gerçekleştirilen sportif faaliyetlerde derece alanlara Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz ve Kaymakam Arslan Yurt tarafından madalya ve kupaları verildi.

Son olarak Gönen Belediyesi Bandosu eşliğinde bayrak flama ekibi ve okullarımızın öğrencileri protokol önünden geçiş töreni gerçekleştirdiler.

ÖN SAYFA SPOT:       1. TÜRKİYE CUMHURİYETİ 96 YAŞINDA

  1.                     BU MİLLET DAHA ÇOK ZAFERLER YAZACAKTIR
  2.     COŞKUYLA KUTLUYORUZ
  3.    EN BÜYÜK BAYRAM KUTLU OLSUN

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın