Gönen’de ilk ders zili çaldı

Gönen’de 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı ve İlköğretim Haftası Kutlama Programı Eczacı İzzet Akçiçek İlkokulu’da düzenlenen programla gerçekleştirildi.

Gönen’de 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı ve İlköğretim Haftası Kutlama Programı Eczacı İzzet Akçiçek  İlkokulu’da düzenlenen programla gerçekleştirildi. İlk ders zili Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, Belediye Başkanı İbrahim Palaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz  tarafından çalındı.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz; “2019-2020 Eğitim Öğretim yılının sağlık ve huzur içindegeçmesini temenni ediyoru. Aslı görevimiz çoçuklarımızın kapasitelerini keşfetmesine yardımcı olmak ve insan lığa faydalı bireyler yetiştirmektir.

Okullar, çoçuklarımızın sosyalleştiği, farklı kesimlerden gelen öğrencilerimizin birbiriyle oynadığı, kaynaştığı ve bir ömür boyu dostlukların kurulduğu, ben anlayışından biz anlayışına geçildiği, birlik ve beraberliği yoğrulduğu mekanlardır.

İlçemizde 4 anaokulu, 16 ilkokul,12 ortaokul,14 lise,1 özel eğitim ve 3 yaygın eğitim kurumunda yaklaşık 11000 öğrenciye, 800 öğretmen ve 90 idareciyle hizmet etmekteyiz.Bu yıl sisteme 832 öğrencimiz dahil oldu. Çağ nüfusunun yedi yıldan beri artması ise sevindirici bir durumdur.

Sevgili öğrenciler; ilk emri “Oku” olan bir dinin mensupları olarak Gazi Mustafa Kemal’in hedef olarak gösterdiği “Çağdaş medeniyetlerin üstüne çıkmak “ hem ilahi bir emir, hemde milli bir gayedir.

Değerli veliler, çoçuklarımza sevgi, sabır ve şefkatle yaklaşarak, 1 sınıfa koşarak gelmelerini sağlayan heyecanlarını, hep diri tutalım. Test, ödev ve yarış gibi kavramlarla daha ilk yıllarda heyecanlarını yok etmeyelim. Çoçuklarımızı evde ve sokakta mutlaka takip ederken, onların ekran bağımlılığndan kurtulmaları için önlemler alalım.

Değerli meslektaşlarım ve değerli anne babalar, eskiden okumuş adamdır zarar gelmez denen insanlar önemli eğitimlerden geçtikleri halde topluma önemli zararlar verbiliyorlar. Önce oku adam ol , diye pompalanan insanlar dört duvar arasında sadece okudu, ama neden okuması gerektiğini ya da faydanın ve edebin ne olduğunu bilmeden okudu. Oysa bizim medeniyetimizde önemli bir söz vardır.” Gezim Halep ile Şam’ı eyledim ilmi talep, meğer ilim bir hiç imiş illa edep illa edep” Edep medeniyetinin mieasçısı olarak, evlat yetiştirmede eğitimin ilk kavramları edep ve ahlak olmalıdır,Şairin dedği gibi Edep bir taç imiş nuru hüda dan Giy o tacı kurtul türlü belalardan

Bu duygu ve düşüncerlerle 2019-2020 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Halk oyunları gösterilerinin ardından ilk ders zili çalındı. Kaymakam ve beraberindeki İlçe protokolü minikleri sınıflarında ziyaret ederek onlara moral aşıladı.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın