Gönen’de Okullar Güvende

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul  Güvenliği toplantısı, Kaymakam Arslan Yurt koordinesinde Gönen Milli Eğitim Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıya Gönen İlçe Kaymakamı Arslan Yurt, Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, Jandarma Komutanı Jand. Bnb. Temel Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz, Şoförler Odası Başkanı İbrahim Gümüş, Servis Taşıyıcıları Başkanı Edip Erol, Okul Müdürleri, Okul Aile Birlikleri Başkanları katıldılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz; ” İlçemizde kırsal dahil 46 mevcut okulumuzda 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında 11 Bin öğrencimiz öğrenim görecektir. Bu okullarımızın 10 tanesinde özel güvenlik bulunmaktadır. Bu sayı bu yıl daha da artacaktır” dedi.

Kaymakam Yurt; ” Geleceğimizin teminatı evlatlarımızın 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında güvenli bir şekilde eğitim öğretim görmeleri için tedbirlerimizi aldık. Emniyemiz ve Jandarma kolluk güçlerinin yanı sıra siz değerli öğretmenlerimiz ve okul aile birliklerimizin değerli üyeleri sayesinde önceki yıllarda olduğu gibi güvenli bir eğitim öğretim yılı geçireceğimize hiç kuşkum yok” dedi.

Gönen ilçesinde mevcut 46 okulun neredeyse tamamına yakınında güvenlik kamerası bulunduğunun altını çizen Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç; ” Merkez okullarımızın öğrenci giriş ve çıkış saatlerini geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kontrol altına alacağız. Koordineli çalışmalar neticesinde hiç bir olumsuzluğa mahal vermeyeceğiz ” dedi

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın