Gönen’de yaya nöbeti

Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğü trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla ilçe merkezinde 6 ayrı noktada yaya nöbeti tuttu.

Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğü trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla ilçe merkezinde 6 ayrı noktada yaya nöbeti tuttu. Şehit Kaymakam Rahmibey İlkokulu  önünde gerçekleştirilen yaya nöbetinde Kaymakam Arslan YURT  başta olmak üzere İlçe Emniyet Müdür vekili, İlçe Jandarma Komutan vekili, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Gençlik Spor Müdürü, Belediye Başkan Yardımcısı  ve trafik polisleri öğrencilerin yolun karşısına güvenli bir şekilde geçebilmeleri adına araç sürücülerini uyardı.

Sürücüler uyarıldı

Etkinliğe katılan Kaymakam Arslan Yurt’ da araç sürücülerine broşür dağıtarak sürücülere trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne dair bilgiler aktardı.Emniyet kemeri takılı olmayan bir sürücüyü de uyararak kemerini takmasını istedi.

“Öncelik yayanın”

Gönen Kaymakamı Arslan Yurt düzenlenen etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, Gönen’in trafikte yayalara yol vermesiyle ilgili en saygılı illerden biri olduğunu söyledi. Yayalara gösterilen hassasiyetin daha da artması gerektiğine değinen Kaymakam Arslan Yurt, “Bugün 81 ilimizde ve Ankara’da Sayın Bakanımızın başkanlığında yaya duyarlılığı, öncelik yayanın sloganıyla hayat bulduran ve yaya geçidinin önemi, yaya geçidindeki insanlar varken sürücülerin nasıl hareket etmesi gerektiği noktasında dikkat çekmek adına bu uygulama yapılıyor. Önce insan, önce yaya diyoruz. Eğer bir cana zarar veriyorsak, gittiğimiz yerin de, yaptığımız işin de, kullandığımız aracın hiçbir kıymeti yok. Öncelik yayanın her daim. Bu konuda duyarlılık oluşturmak adına bu uygulamalar zaman zaman devam edecek,yapılacak ve inanıyoruz ki hiç kimsenin burnunun kanamadığı bir trafikte can güvenliği, huzur ve güven içerisinde yaya olarak yaşamımıza devam edeceğiz. Öncelik yayanın, öncelik hayatın diyoruz” diye konuştu.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın