GÖNEN’İN ÖNÜNÜ AÇMALIYIZ..!

TEKSÜT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arınık, Gönen’in mevcut değerlerine sahip çıkarak, ekonomik ve sosyal yaşamının geliştirilip, güçlendirilmesi gerektiğini belirtip, termal su kaynaklarının ve termal turizmin önemine işaret ederek, Kaplıcalar’ın kiralanması ya da satılması gerektiğini, termal turizme yönelik yatırımların teşvik edilip, desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Gönen’in ekonomik ve sosyal yaşamının gelişmesi için tüm doğal kaynaklarını ve yetişmiş insan gücünü  akılcı bir biçimdi kullanması gerektiğine dikkat çeken TEKSÜT A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık, şöyle dedi:

İLÇENİN ÖNÜNÜ AÇMALIYIZ..!

“Ben ’68 senesinde çarşıya geldim. O zaman Yıldız Otel yoktu. Gönen nüfusu da 11 bindi.  Çarşı esnafı yazın iş yapıyor, kışın yapamıyordu.O zaman küçük pansiyonlar vardı, bir de Park Otel vardı. Buraya gelen müşteriden çarşı esnafı üç ay kazanıyordu, kışın kazanamıyordu. ’75 senesinin Mayıs ayında Yıldız Otel açıldıktan sonra yollar yapıldı, gelen insan çoğaldı. Gönen’in coğrafyasının iye bilinmesi, sahip olduğumuz zenginliklerin, güzelliklerin iyi anlaşılıp, korunup, iyi değerlendirilmesi lazım.Gönen’den ayrı düşünemeyeceğimiz bir Gönen çayımız var,hali ortada. Allah,bize bir nimet vermiş,jeo termal su kaynakları ama yıllardır kullanıp, değerlendiremiyoruz. Topraklarımız bölgenin en bereketli toprakları ama Tahirova Çiftliği anlamlı bir örnek. Bu alanı da değerlendirememişiz ve özelleştirildiği zaman Anadolu Etap’ın başarısı ortada. Köylümüz,çiftçimiz, hayvan üreticimiz,esnafımız,iş adamlarımız, gençlerimiz Gönen olarak nelere sahip olduğumuzu ama neleri başarıp,ilçenin önünü açamadığımızı gayet iyi görüyor, biliyor.” dedi.

GÖNEN’İ HAREKETE GEÇİRMEMİZ YAZIM..!

Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olduğuna dikkat çeken Arınık, “hem genç hem de yetişkin, eğitimli ve girişken bir nüfusa sahibiz.Gelelim bugüne; yeni belediye başkanımız seçilmeden önce ziyarete geldi ekip olarak, ben  o zaman da dile getirdim, bu kaplıcayı özelleştir, dedim. Özelleştir ama verdiğin işletmeci bu işi iyi yapacak, dedim. Kiraya ver veya sat. Olması gereken bu. Başka bir çıkar yol yok. 300 kişi çalışan varsa 100’e düşürecek. Devlet şimdi bir çok imkan sağlıyor, İşkur’dan eleman alırsın, devlet bu konuda imkanlar sunuyor. İlçemiz de en sahipsiz kesimlerin başında esnaf ve serbest ticaret erbapları geliyor. Kentin ve insanlarının ticari yaşamda önünü açmak, bu enerjiyi harekete geçirmek, yeni iş  imkanları yaratıp, istihdam olanaklarını arttırmak gerekiyor.” dedi.

MUTLU, MÜCADELECİ VE CESUR BİR İNSAN..!

Termal kaynakların en verimli şekilde kullanılması ve termal turizmin geliştirilmesine yönelik ciddi yatırımlara ihtiyaç bulunduğunu belirten Arınık, “Her şeyi devletten bekleyemezsiniz. Özel sektörün önünü açmak, yatırım için cesaretlendirmek, yatırım olanaklarını arttırmak zorundasınız.Örneğin, İbrahim Mutlu’nun  bu alanda yatırım yapması kamuoyunun gündemine geldi. Keşke yapsa. İbrahim Mutlu,  bu ruhsatı alır mı alır, alır. Çünkü,mücadeleci   vecesur bir insan. Buna, Gönen’lilerin karşı çıkmaması lazım, Gönen’in menfaatleri açısından. Tutalım elinden yardım edip, teşvik edelim. Gönen’in kaplıca turizmini canlandırırsak 3 bin kişi istihdam olur. Gönen kaplıcaları konusunda basına büyük iş düşüyor; bunun basında çok işlenmesi lazım.” dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın