Gönenli Mehmet Efendi’yi Anma Paneli..

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Gönen İlçe Müftülüğü ve Gönen Belediyesi İş Birliğiyle “Bölgemizin Manevi Değerlerinden Gönenli Mehmet Efendi’yi Anma Paneli” Düzenlendi.

Üniversitemiz, Gönen İlçe Müftülüğü ve Gönen Belediyesi iş birliğiyle “Bölgemizin Manevi Değerlerinden Gönenli Mehmet Efendi’yi Anma Paneli” düzenlendi.

Gönen Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele, üniversitemiz adına katılan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Alpaslan Serel’in yanı sıra, Balıkesir Milletvekilleri Yavuz Subaşı, Belgin Uygur, Mustafa Canbey ve Pakize Mutlu Aydemir, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Gönen İlçe Müftüsü Şaban Apaydın da katıldı. Panele üniversitemizden ayrıca, Genel Sekreterimiz Cihangir Boz, Gönen Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Arucu, Erdek Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Ali Mazak da katılım gösterdi.

Gerçekleştirilen “Bölgemizin Manevi Değerlerinden Gönenli Mehmet Efendi’yi Anma Paneli”nin moderatörlüğünü Araştırmacı-Gazeteci Yazar Mehmet Kamil Berse yaparken, panelistleri ise Diyanet İşleri Başkanlığı, Din İşleri Yüksek Kurulu, Emekli Üyesi Recep Akakuş ve Sultan Ahmet Camii, Emekli İmam Hatibi Emrullah Hatipoğlu oldu.

“Bölgemizin Manevi Değerlerinden Gönenli Mehmet Efendi’yi Anma Paneli”, Gönen Camii İmam Hatibi İlhan Can’ın Kuran-ı Kerim Tilaveti okuması ile devam etti.

Kur’an Tilaveti sonrasında, panelin açış konuşmalarını gerçekleştiren Gönen İlçe Müftüsü Şaban Apaydın, ”Değerli hocamız Gönenli Mehmet Efendi’yi anmak için burada toplanmış bulunmaktayız. Panele katılan hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Serel ise açış konuşmalarında,”2 Ocak Merhum Gönenli Mehmet Efendi’nin ölüm yıldönümüdür. Hocamız, yardım kuruluşlarıyla iyi ilişkiler kurarken toplumun her yönüne dokunmaya çalışan değerli bir şahsiyetti. Biliyoruz ki, iyiyi kötüyü yalnızca söylemek yetmiyor, bunu yaşamda da uygulamak gerekir. Gönenli Mehmet Efendi hocamız da bunu başarabilen nadir insanlardandı.” dedi.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Biliyorsunuz ki kapı büyüktür ve kapıyı menteşe tutar. Gönenli Mehmet Efendi de zor zamanlarımızda toplumumuzu ayakta tutan önemli bir şahsiyetimizdir. Bu panelin gerçekleşmesinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitemiz başta olmak üzere emeği geçen Gönen İlçe Müftülüğü’ne ve Gönen Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, “Bu gerçekten çok önemli bir etkinlik. 1981-85 yılları arasında ben üniversite öğrencisiyken Merhum Gönenli Mehmet Efendi’nin, Emrullah Hatipoğlu hocamızla birlikte sohbetlerini dinledik. Sağlığında kendisini dinledik. Şimdi de böyle toplantıların da vesilesiyle hayır dualarıyla kendisini yad ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz.” dedi.

 

 

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği