GÖNENLİ SÜRGÜN GERİ DÖNDÜ

Ergenekon kumpas davasından beraat eden ve 12 yıllık aradan sonra Türkiye’ye dönen Turhan Çömez, 12 yıllık aranın ardından yeniden sevenleriyle kucaklaşmanın, kendisi için mutluluğun en büyüğü olduğunu dile getirdi.

Çömez, “Büyük bir zulüm, büyük bir iftira, büyük bir saldırı tam 12 yıl sonra nihayete erdi. Ben, bu 12 yıl boyunca yüreğimdeki sevgiyi, sizlere dair olan umudumu, heyecanımı hiçbir zaman kaybetmedim ve her gün yeniden bu coğrafyaya dönmeyi sizlerle yeniden kucaklaşmayı hayal ettim. Yaratana binlerce şükürler olsun ki bugün sizin huzurunuzdayım, yanı başınızdayım. Artık geri dönüp bakmak istemiyorum o dönemde yapılan her şeyi unuttum, hepsinin üzerine sünger çektim. Benim yüreğimde öfkeye, kine, nefrete yer olmamıştır. Bu zulmü yapanlar, bu iftirayı atanlar ve size dair yüreğimdeki sevgiyi, sizinle olan muhabbetimizi kıskananlar, bu zulmü yapan alçak çeteler şu anda Türkiye’de değiller ama ben onurumla, şerefimle karşınızdayım ve sizlerin yanı başındayım” dedi.

-Onurla karşınıza çıktım

“Ben gururla ve onurla bugün karşınıza çıktım” diyen Çömez, devamında şunları söyledi “Yüreğimiz insan sevgisi dolu. Bizim yüreğimiz hizmet aşkı ile dolu, yüreğimizde nefrete, kine, öfkeye yer yok çünkü bizim yüreğimiz size olan sevgi ile dolu. Ben onurla karşınızdayım ama bu zulme vesile olanlar bu zulmün ardında olanlar, bu alçakça saldırıyı yapanlar ömürlerinin sonuna kadar bu utançla ve öbür tarafa göçtükleri zaman Allah’ın huzurunda verecekleri hesapla yüzleşecekler. Hiç kimseyle hesabım yok, hiç kimseyle işim yok benim bir tek sevdam var o da sizsiniz, onun için buradayım.”

TURHAN ÇÖMEZ,KİMDİR?

Ergenekon adlı örgüt soruşturması kapsamında hakkında yakalama emri çıkarılan Turhan Çömez’e İngiliz hükümeti tarafından 5 yıllık iltica statüsü verilmişti.

Turhan Çömez, 1965 yılında Balıkesir’in Gönen ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Erzurum 1 Nolu Sağlık Ocağı’nda koruyucu ve halk sağlığı hekimi, Bandırma Devlet Hastanesi’nde acil birim hekimi, Vakıf Gureba Hastanesi’nde de genel cerrahi uzmanı olarak çalıştı. Daha sonra siyasete atılarak 22. Dönem AK Parti’den Balıkesir milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. Bunun yanında partinin genel başkanının özel kalem müdürlüğünü ve danışmanlığı görevini de yürütmüştür. 8 Nisan 2008 tarihinde de “partiyi küçük düşürdüğü gerekçesiyle” AKP’den tasfiye edildi. 1 Temmuz 2008’de de Ergenekon adlı örgüt soruşturması kapsamında hakkında yakalama emri çıkarıldı. Ancak İngiltere’de dil eğitimi aldığı için yakalanamadı. Bu kararın ardından İngiliz hükümetine sığınma talebinde bulunan Çömez’e 2011 yılında 5 yıllık iltica statüsü verilmiştir.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın