GÖNEN’Lİ YORUM (GÖNEN ORTAK AKILLA HAREKET ETMELİDİR)

GÖNEN ORTAK AKILLA HAREKET ETMELİDİR

 

Gönen’de ki siyasi irade yetmiyorsa Gönen bu işi bir şekilde halledecek endişeniz olmasın bundan…

ama mutlaka;

1-Belediye yönetiminde bulunanlar bu konuya tam olarak bir irade koymaları lazımdır.

 

2-Gönen Belediyesince çözülemiyorsa bu konuyla ilgili tam ve gerçek bir rapor ile kamuoyu aydınlatılarak konu ilçe kaymakamlığı ve il valiliğine iletilmelidir..

 

2-Konu ile ilgili Gönen Belediye Meclis üyelerinin tamamı ortak bir dil ve ortak bir duruş ile bunları Büyükşehir Belediyesi Meclisinde kürsüden dile getirerek durumun vehametini gözler önüne koymalıdırlar.

 

3-Gönen. Belediye Meclis üyelerimizin tamamı Balıkesir de il merkezinde mesela kahvaltılı bir basın toplantısı düzenleyerek basın kuruluşlarına ayrıntılı dosya sunmalı ve il basınının gazetelerinde 1nci sayfasında gönen çevre sorunlarına dikkat çekilmelidir.

 

4- Gönen termal turizmin merkezi iken şimdi bir alt lige düştüyse ilk nedeni çevre sorunudur ki sivrisinek sorunu da ayrı bir derttir..

Gönen İHA-DHA ile haber yapılarak ulusal tv kanallarına çıkarılmalıdır..

 

5-Olmadı mı tüm parti ve sivil toplum kuruluşları ortak bir platform oluşturarak Gönen adına bir çevreci, temiz, yeşil Gönen oluşturma konusunda hazırlanan öneriler ve sebeplerini içeren dosya ile TBMM başkanlığına başvurarak konuyu Balıkesir milletvekillerinin kucağına bırakmalıdırlar..

 

Sonrası mı? Siyasiler düşünsün !

 

6-Bu arada Gönen Ticaret Odasında Gönen ile ilgili ne yapılıyor ben bilemiyorum..

 

Ama sadece hatır gönül edebiyatı ve protokol çalışmalarıyla ve rutin toplantılardan ezberci hamaset zengini metinler üzerinden okunan konuşmalarla dostlar alışverişte görülsün hesabı yapılıyor kanısındayım..

 

Gönen ticaret odası Gönen konusunda özellikle daha etkin ve sert bir duruş ile sorunlarımıza müdahil olmalıdır velhasıl…

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın