Havutça’dan 31 Mart Süreciyle İlgili Çarpıcı Açıklamalar

  1. 25. ve 26. Dönem CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça, yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“Tarihin bizi imtihan ettiği günlerdeyiz.”diyen Havutça, 1994 İstanbul,Ankara seçim sonuçları işaret etti.

Seçim süreci ve sonrasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Havutça “Kontrolsüz Başkanlık rejiminde Demokrasinin beşiği Belediyelerimiz halkımızın nefes aldığı son kalelerdir.Siyaset, demokrasi için halk için gerektiğinde bedel ödemektir.Halka bedel ödetmemektir.” İfadelerine yer verdi.

Siyasi deneyimleri ve yaşanan seçim süreçler üzerinden gündemi değerlendiren Havutça, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“31 Mart Yerel Seçimleri Türkiye ‘de yerel seçim olmasının çok üzerinde bir adalet ve demokrasi mücadelesi temelinde bir anlam taşıyor.Türkiye’nin yeni anayasa değişikliği ile savrulduğu Kontrolsüz Başkanlık rejiminde Demokrasinin beşiği Belediyelerimiz halkımızın nefes aldığı son kalelerdir.

Parti Genel yönetimlerinin aldığı aday belirleme kararları, bazı durumlarda Mevcut Belediye Başkanlarımızda haksızlık duygusu yaratmıştır ki haklıdırlar.Daha 6 ay önce bu duyguyu yaşayan bir kez eğilim yoklaması,bir kez önseçimden çıkmış bir milletvekili olarak onları çok iyi anlıyorum. Bu durum karşısında Başkanların verdikleri tepkileri anlayışla karşılamak gerekiyor.Ancak Tarihi bir kez daha anımsatmak isterim 1994 yerel seçimleri hatırlanırsa 1989 aldığımız İstanbul,Ankara’da ve pekçok kentte Kendi bölünmüşlüğümüzden AK kadrolara elimizle nasıl teslim ettiğimizi hatırlatmak isterim.

Siyaset, demokrasi için,halk için gerektiğinde bedel ödemektir.Halka bedel ödetmemektir. Tarihin bizi imtihan ettiği günlerdeyiz. 1994 İstanbul,Ankara seçim sonuçları tablosunu açın,bakın,düşünün kim kazanacak?”

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın