İnsanlarla iyi geçinelim,mutlu,başarılı olalalım

İNSANLARLA İYİ GEÇİNME YOLLARI-KISACA BAŞARI ANAHTARI

Değerli takipçilerim, bugünde size insanlarla olumlu, iyi geçinme yollarını anlatacağım.

İnsanların tepkisini çekmek yerine, yanınızda olmalarını sağlamak çok önemlidir. Bununda bazı yolları vardır.

-Gülmek bol bol gülümsemek çok önemlidir. Gülme eylemi sizi sevimli kılacak, olumlu gösterecektir. Gülümseyen insanlar etraflarında pozitif enerji oluştururlar. Bu da onları çok çekici yapar. Güven duymamızı sağlar. Somurtan, dünya ya küs bakan kişiler,  hem itici, hem de soğuktur.

-Empati yapın, insanlarla konuşurken onların yerine kendinizi koyun ve empati yaptığınızı hissettirin. İnsanlar anlaşılmak ister, unutmayın. Sizi anlıyorum, sizin hissetiklerinizi tahmin edebiliyorum vb kelimeler çok önemlidir.

-Çevrenizle alakalı olun, insanları sınıflandırmadan saygı gösterin. Bu sizin kalitenizi gösterir. Evrende kiminle ne zaman, hangi şartlarda karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Sizi siz yapan en büyük değer, çevrenizle alakalı olmanızdır. Çevrenizdeki her insanı önemseyin, yakınınızda olmalarının mutlaka bir nedeni vardır.

-Kişilerin meslekleri, hobileri,  ilgilendikleri şeylerle ilgili bilgi sahibi olun. Bu konuda kendilerinden bilgi alın, insanlar ilgiden hoşlanırlar.

-Selam vermeyi bilin, bir çoğumuz selam vermeyi bilmeyi bırakın, selam vermiyoruz. Çevrenizdeki insanlara selam verin, zaman ayırın, hallerini sorun onlarla  ilgilendiğinizi belli edin. Onları candan karşılayın, Hoşgeldin, merhaba, nerelerdeydin, iyi misin,  ailen iyi mi, senin gördüğüme sevindim vs.

-Karşı tarafa adıyla hitap  edin, bir çoğumuzun en zorlandığı konu budur. Ama insanlar için adları önemlidir. Onları temsil eder, isimlerini hatırlamamak bir yerde onlarla ilginizin az olduğunu gösterir. Bu konuda çalışma yapmakta büyük fayda vardır.

-Dinleyin, dinlediğinizi hissettirin, Dinlenmek büyük bir keyiftir, herkes dinlenmekten zevk alır. Konuşandansa, dinleyen daha değerlidir. İnsanlar konuşmak ve dinlenmek ister ama genellikle dinlemeyi bilmezler. Kendini dinleyenden de hoşlanırlar.

-Düşüncelere olumlu yaklaşın, kimse sizinle her an aynı düşüncede olmaz. Onu anlamaya çalışın. Her insanın yaşamı kendine özeldir. Deneyimleri de öyle, düşüncelerimizi bunlar oluşturur. Siz hiç kimsenin ne yaşayıp, ondan nasıl etkilendiğini bilmezsiniz. Yargılamadan dinleyip, anlamaya çalışıp, fikirlerinizi kırmadan açıklayın. Her konuda herkes ile uzlaşmanız gerekmez ama her zaman kibar olmanız gerekir.

-Önceden belli bir görüşme, toplantı ise, kişileri inceleyip, haklarında bilgi sahibi olun, neden hoşlanırlar, hobileri nelerdir vs.

Toplantı, görüşme sırasında bu konuları açın, büyük  bir avantaj sağlarsınız.

-İltifat edin, abartmadan kişileri övün. Herkes iltifattan hoşlanır, bakın ben bu konuyu bilmiyordum, ne kadar okuyan birisiniz gibi…

-Özür dileyin, ama bunu tam dilemeniz gereken anda yapın. Özür egolarınızdan arınmanızdır. Karşı tarafa verilen değerdir.  Özür dilenmeyecek hareket etmek tabi ki esas olandır. Ama insanız hatamız olur. Sizden özür dileyen birini afedin, çünkü o bütün egolarını bırakıp yanıza gelmiştir.

Özür geçmişi değil, geleceğe mutluluk katar.

-Teşekkür edin, minnet duygularınızı belirtin. Teşekkür karşı tarafı değerli hissettiren harika bir eylemdir. Yaptıklarının sizin tarafınızdan algılandığını gösterir. Benim eşim olduğun için teşekkür ederim vs.

Teşekkür ve minneti içtenlikle yapın.

-Samimi takdir, Senin bizim için yaptıklarını takdir ediyorum demek bütün kapıları açar. Yüzde seksen kişi iş yerinden takdir edilmediği için ayrılır. Takdir, nankörlük  hissini ortadan kaldırır. Sizin asla nankör bir kişi olmadığınızı gösterir.

-Kıymet verin, O kişiyi her an kaybedecekmiş gibi kıymet verin. Kimsenin yaşamı belli değil, bunu hissedin.  Yanınızdakilere arkasından ağlarken değil, yanınızdayken kıymet verin. Yoksa çok geç olabilir.

İŞTE BU FORMULLER SİZİ HEM GELİŞTİRECEK, HEMDE BAŞARILI İLEŞİTİM KURAN İNSANLAR HALİNE GETİRECEKTİR.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın