İSMAİL OK’TAN AKIN’A TEŞEKKÜR!

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok, sosyal medya hesabından basına ve kamuoyuna yazılı  açıklama yaparken, ” İki partinin ortak mutabakatı ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan edildim.  Allahın izniyle 31 Mart akşamı her iki parti adına gireceğim bu yarışta , Kuva-yi Milliye Şehri Balıkesir halkının desteğiyle Belediye Başkanı seçileceğime olan inancım tamdır. Allah başımızı öne eğdirmesin” dedi.  Ok, “Her iki partinin uzlaşmasında büyük fedakarlık yapan  milletvekilimiz” dediği  CHP’li Ahmet Akın’a da teşekkür etti.

İYİ Partili İsmail Ok’un açıklaması şöyle:

“Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti heyetleri arasında 13 Kasım’da başlayan işbirliği görüşmeleri dün (12 Aralık Çarşamba günü ) mutabakat ile neticelenmiştir.
Kuva-yi Milliye Şehri Balıkesir’imize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Belediye başkan adayı olarak girdiğim 2009 ve 2014 yerel seçimlerin de Cumhuriyet Halk Partisi tabanı verdikleri oylar ile şahsıma olan güvenlerini her daim göstermişlerdir.

Bu destek bana her zaman güç vermekle birlikte omuzlarımdaki manevi sorumluluğu da artırmıştır.

Bu manevi sorumluluğun bilincinde olan bir kişi olarak CHP’nin kurumsal kimliğine her daim saygı duydum ve desteğini esirgemeyen mensuplarına da her ortamda şükranlarımı ifade ettim.
Şimdi de iki partinin ortak mutabakatı ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan edildim. Öncelikle her iki partimize , Kuva-yi Milliye Şehri Balıkesir’imize ve Yüce Türk Milletine hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Allahın izniyle 31 Mart akşamı her iki parti adına gireceğim bu yarışta , Kuva-yi Milliye Şehri Balıkesir halkının desteğiyle Belediye Başkanı seçileceğime olan inancım tamdır. Allah başımızı öne eğdirmesin.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimde ;

Balıkesir’imizin adını tarihe altın harflerle yazdıran Kuva-yi Milliye Kahramanlarının evlatlarına adalet ve liyakat ile hizmet edeceğim .

Maalesef ; Balıkesir’imiz son beş yılda gerginlik ve kutuplaşmadan yeterince kaybetti. Oylarıyla seçtiği Belediye Başkanı tehditle istifa ettirildi . Yerine atanan da henüz yılını doldururken yine saf dışı bırakılmıştır. Maalesef şu anda Belediyemizin hali içler acısıdır.

Kısacası kaybedecek bir saniyemiz bile yok. Gün birlik ve beraberlik günüdür.
Her iki partinin uzlaşmasında büyük fedakarlık yapan Milletvekilimiz Sayın Ahmet Akın beye bütün kamuoyu huzurunda teşekkür ediyorum.

SELAM OLSUN , söz konusu Balıkesir’imiz ve Cennet Vatanımız olunca gerisi teferruattır diyenlere …

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Kamuoyuna selam ve saygılarımla sunarım”

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın