KAPALI PAZAR YERİ ÖRNEK PROJE OLARAK GÖRÜLÜYOR

Bandırma Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam Alanı projesi hayata geçirilirken çok amaçlı olmasını amaçlammıştı. Proje buna göre geliştirildi. Güzel Bandırma’ya  yakışan bu proje diğer Belediyeler tarafından beğenilerek örnek alınıyor.

Hızla gelişen ve büyüyen Bandırma  için sadece bugün değil, geleceği de düşünerek büyük ve kapsamlı bir Kapalı Pazar Yeri projesini tamamladık. Pazar yerini tamamladıktan sonra sadece Pazar yeri olarak hizmet vermesini değil aynı zamanda bir yaşam alanı olarak da vatandaşlarımız buradan yararlansınlar istedik.  Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam Alanı Projemiz; 450 araçlık otoparkı, 21 adet dükkan, lokanta, kafeterya, 2 adet düğün salonu, 1 adet büyük mağaza, çekme katı, yürüyen merdivenleri, asansörleri, bay-bayan mescidi, bebek bakım odası, bay – bayan – engelli tuvaletleriyle ve çevresindeki yeşil alan, oturma gurupları, kamelyalar, çocuk parkı, ışıklandırma, çiçeklendirme ve trafik düzenlemesi ile Türkiye’nin en büyük ve modern tesisi 2016 yılında vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Şu anda haftada 2 gün semt pazarı niteliğinde kurulan Pazar dışında Pazar günleri de otomobil pazarı olarak hizmet vermeye devam ediyor.

 

Hayatı Kolaylaştırıyoruz

 

Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam Alanı projemizi hayata geçirdikten sonra bazı detaylarla vatandaşlarımızın alışverişlerini kolaylaştırmak istedik. Bunun içinde alışveriş arabalarını kullanıma soktuk ve pek çok kez çevre dostu bez torba dağıtımı gerçekleştirdik. Pazara gelen vatandaşımız arabasını otoparka park ederek ve Pazar arabasını alıp yürüyen merdiven ya da asansörle üst kata çıkıp alışverişini yapabiliyor. Aldıklarını kolay bir şekilde yorulmadan taşıyabiliyorlar. Kapalı Pazar Yerimizde tespit ettiğimiz detaylarla alışverişi ve yaşamı daha da kolaylaştırdık. Bunları pazarcı esnafımızla sürekli iletişim halinde kalarak yapmayı başardık.

 

Pazar Günleri Otomobil Pazarı

 

İkici el otomobil pazarı her Pazar günü Bandırma Kapalı Pazaryeri ve Yaşam Alanında açılmaktadır. Bize gelen talepler doğrultusunda ilk kez araba pazarını Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam Alanında açtık. İlk günden itibaren hem satıcı hem de alıcı açısından yoğun bir pazar olduğunu görmek sevindirici. Araç sahipleri ve pazara araba bakmak için gelenlerle konuştuğumuzda herkesin memnun olduğunu görmek beni sevindiriyor. Siz vatandaşlarımızın değerli desteği ile Bandırma’mıza güzel bir eser kazandırdık ve bundan sonrada kazandırmaya devam edeceğiz.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın