Kaymakam Yurt’tan Cumhuriyet Bayramı Mesajı;

Kaymakam Arslan Yurt, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam Yurt yayımladığı mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ diye ifade ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yıl dönümünü büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz” dedi.

“ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, kahraman milletimizin tarihe kanlarıyla yazdırdığı destansı zaferin sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü kutlamanın ilk günkü gibi büyük coşku ve heyecanı içerisindeyiz.
Milletimiz, üzerinde hür ve bağımsız yaşayabileceği bir vatan için düşmanlara karşı başlattığı mücadele sonucunda başarıya ulaşmış, kazanılan zaferlerin sonucunda bunu Cumhuriyetle güvence altına almıştır.
Çok ağır bedeller ödeyerek kazandığımız istiklâl mücadelesinin ardından, büyük millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetimiz, aydınlık geleceğimizin teminatı ve devlet olmanın güvencesidir. Bugüne kadar içeride ve dışarıda, milli birliğimize ve bölünmez bütünlüğümüze kasteden terör örgütleri ve şer odaklarının hain planlarını ve girişimlerini bertaraf eden bir millet olarak vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok önem vermemiz gereken bir süreçten geçtiğimizi de unutmamamız gerekir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, aziz milletimizin sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşayacağına olan inancımızı bir kez daha vurgulayarak tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularla kutluyorum.”dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın