KİMLİĞİM DEĞİŞMEDİ DİYENLER TELAŞ YAPMAYIN!

Balıkesir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Reis Demir, yeni T.C. kimlik kartlarındaki yenileme işlemlerinin devam ettiğini belirterek vatandaşların bu konuda telaşlanmaması gerektiğini söyledi. Müdür Demir, okulların açılmasına yakın bir süreç olması nedeniyle ilçelerdeki nüfus müdürlüklerinde yoğunluk yaşandığını dile getirdi.

Balıkesir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Reis Demir, yeni T.C. kimlik kartlarının yenilenme işlemlerinin yıl sonuna kadar tamamlanması gerektiği ile ilgili bilgilerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. 2017 yılında başlayan T.C. kimlik kartlarının değiştirilmesi uygulamasının 3,5, 4 yıl gibi bir sürede tamamlanacağını söyleyen Balıkesir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Reis Demir, bu sürede Balıkesir genelinde de değişimi tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

“YAZ YOĞUNLUĞU YAŞANIYOR”

İlçe Nüfus Müdürlüklerinde yaz ayları nedeniyle yoğunluk yaşandığını söyleyen Balıkesir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Reis Demir, “Tüm personelimizle vatandaşlarımızın en iyi hizmeti alabilmeleri için büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Özellikle yaz aylarında ve okulların da açılacak olması nedeniyle ayrıca bir yoğunluk yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

675 BİN VATANDAŞ YENİ KİMLİĞİNE KAVUŞTU

675 Bin vatandaşa yeni kimlik kartı verildiğini söyleyen Müdür Reis Demir, “Yeni T.C. kimlik kartlarındaki değişikliğin başladığı tarihten şu ana kadar toplam 675 bin vatandaşımız yeni kimliklerine kavuştu. 88 bin 500 kişi sürücü belgesi aldı. Bunun yanı sıra 37 bin 200 kişiye pasaportu verildi” dedi.

“TELAŞ ETMEYİN YENİLEME SÜRÜYOR”

Kartların yenilemesinin yıl sonuna kadar biteceğine dair çıkan duyumların gerçeği yansıtmadığını söyleyen Müdür Reis Demir, “Kart yenileme işlemleri yıl sonuna kadar sürecek diye duyumlar alıyoruz. Ama bu gerçeği yansıtmıyor. Oysaki bu yenileme önümüzdeki 2 yıl daha devam edecektir. Bu nedenle tedirgin olmalarına gerek yok. Bize gelerek müracaatlarını yapabilirler. Diğer hizmetlerimizde normal bir şekilde devam ediyor bu konuda vatandaşlarımızın rahat olmalarını istiyoruz” dedi.

CUMARTESİ GÜNLERİ DE AÇIK

Vatandaşların randevularını sabah saatlerinde almasını isteyen Balıkesir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Reis Demir, “Vatandaşlarımız genellikle randevularını öğleden sonra için alıyorlar bu da yoğunluğa neden oluyor. Vatandaşlarımız randevularını sabah saatlerinde alırlarsa işlemlerini de beklemeden tamamlayabilirler. Ayrıca Cumartesi günleri sabah 09.00-14.00 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Cumartesi günleri de vatandaşlarımız işlemlerini halledebilirler” şeklinde konuştu.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın