KÖFTECİ REFİK HEDEF BÜYÜTTÜ

Gönen’in hayvancılık ve et ızgara işletmeciliğinde markalaşmış işletmesi olan Köfteci Refik işletme sahibi Refik Karaoğlu Bandırma Şehir Gazetesine Gönen Etinin Lezzeti hakkında açıklamalarda bulundu.

Gönen Eti Neden Lezzetlidir?

Refik Karaoğlu “ Gönen’imiz tabiatı oluşturan en önemli üç elementin birleştiği noktadır. Bu elementler hava, su ve topraktan oluşmaktadır. Gönen ilçesi Kazdağları’nın eteklerinde kurulmuş Balıkesir’in en güzel ilçelerinden biridir. Kazdağları’nın üstü baraj suları, altı termal kaplıca sularımızdır. Bu dağlardaki minerallerin kar ve yağmur suları ile barajlarımızda toplanmaktadır. Bu sular Barajlarımızdan da kanal yardımı ile Gönen Ovasında ekili tarlalarımız ile buluşmaktadır. Burada tarım ve hayvancılığın önemi ve verimi arttırmıştır. Gönen ovasında yetişen ve beslenen hayvanlarımızın gerek süt, gerekse et kalitesi çok yüksek dereceye gelmiştir. Etlerimizin lezzetli oluşu hayvanlarımızda yağ tabakaları bloklar halinde değil de etin içerisinde damar, damar olarak mozaik desen çıkartmasıdır. Gönen Ovasında yetişen hayvanlarımızda bu yörenin iklim şartlarına uyum sağlayarak etin lezzetini arttırmaktadır. Bu yörenin etleri kesildikten sonra asla kararma yapmaz pembeliğini korur. Vitrinlerimizde çok beğeni kazanır. İstanbul ve Bolu’daki et lokantaları Gönen etimizle meşhur olmuşlardır. Hatta iş yerlerinin giriş kısımlarında Gönen eti satılmaktadır diye afişler asmaktadır” dedi

Açıklamalarına devam eden Refik Karaoğlu “ Bu sektörde çiftliğimizi ve et lokantalarımızı kurarak başta Gönen, Bandırma ve Erdek olmak üzere İstanbul’da bugün 47 işletmede köfte ve etlerimizi servis ettirmekteyiz. Tüm müşterilerimizin memnuniyetini gördükçe Balıkesir ve Gönen’den iyi bir marka çıkartmanın gururunu yaşıyoruz. . Köfteci Refik adıyla markalaştığımız işletmemizin bundan sonraki hedefi Biga, Çanakkale ve Bursa şehirlerinde aynı güzellikte birer işletme açmaktır. ” dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın