KOLAY SEÇİLEREK KOLTUKTA OTURMAK BENİ HUZURSUZ EDER

23 Aralık 2018 Pazar günü yapılan delege seçimlerinde Erdek Ziraat Odası Başkanı Haluk Özgör, Yalı Mahallesi delege adayı olarak girdiği seçimi 51 oy farkıyla kazandı.

Yalı Mahallesinde Ziraat Odası Başkanı Haluk Özgür’ün rakibi Ramazan Akdağ oldu. 338 oda üyesinin oy kullandığı seçimde Haluk Özgör 192, Ramazan Akdağ 141 oy alırken 5 oyda geçersiz sayıldı. 28 Mahalle de 23 Aralık Pazar günü yapılan delege seçimlerinde; Yalı Mahallesinden Haluk Özgür, Zeytinli Mahallesinden Birand Baycan, Sahil Mahallesinden Semra Koza Baycan, Halitpaşa Mahallesinden Mustafa Saçıl, Atatürk Mahallesinden İbrahim Kaba, Alaattin Mahallesinden İsmail İşler, Ormanlı Mahallesinden Hayrettin Birol, Hamamlı Mahallesinden Yusuf Ay, Belkıs Mahallesinden Zafer Sert, Yukarı Yapıcı Mahallesinden Serdal Bol, Çakıl Mahallesinden Ahmet Dinçer, Ocaklar Mahallesinden Hasan Togay, Aşağı Yapıcı Mahallesinden Şaban Topuz, Çayağzı Mahallesinden İshak Yavaş, Narlı Mahallesinden Hüseyin Dağtekin, İlhanlar Mahallesinden Mustafa Alten, Ballıpınar Mahallesinden Necmi Sezer, Turan Mahallesinden Nizamettin Dolan, Karşıyaka Mahallesinden Şaban Telemeci, Kestanelik Mahallesinden Mümin Tezel, Çeltikçi Mahallesinden Özden Zeyrek, Tatlısu Mahallesinden Cüneyt Balaban, Poyrazlı Mahallesinden Özkan Çorak, Harmanlı Mahallesinden İsmail Özdemir, Paşalimanınden Mahallesi Atilla Yıldız, Doğanlar Mahallesinden İlhan Helvacı, Tuzla Mahallesinden Bayram Derelican, Balıklı Mahallesinden İsmail Çavuş delege olarak seçildi.

Gönen Gürses Gazetesine delege seçimlerini ve 2018 yılı zeytin hasatını değerlendiren Erdek Ziraat Odası Başkanı Haluk Özgör açıklamada bulundu.

ERDEK’TE BİR MAHALLE HARİÇ, GERİ KALAN MAHALLELERİN HEPSİ BENİM YANIMDA

Delege seçimlerine hazırlıksız yakalandıklarını ifade eden Haluk Özgör “ Burada siyasetin oyununa düştük. Siyasetin odaya girmesi bütün işlerimizi allak bullak etti. Oda seçimlerine girerken 23 Aralık’ta delege seçimlerini yapalım dedik. Herkes kendi mahallesinde çalışsın, Erdek’te önceki dönemde alamadığım 2-3 mahalle vardı. Beni desteklemeyen mahalleleri de bu sefer aldım. Erdek’te bir mahalle haricinde geri kalan mahallerin hepsi benim yanımda. Köylerde 13-14 mahalle desteklerken bu sayı bu sefer 24-25 mahalleye çıktı” diye ifade etti.

1 ŞUBATTA GENEL KURUL YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ

Özgür ” 1 Şubat’ta genel kurul yapmayı düşünüyoruz. Genel Kurulda ‘ 28’de 28 sonuç her zaman istediğimdi. Bu seferde öyle olacak. Dört yıldan beri bu odanın içinde çalıştım. Geceli gündüzlü çalışarak bir şeyler yapmaya çalıştık. Benim için güzel bir seçim oldu. Kolay bir seçimle bu koltukta oturmak beni gerçekte huzursuz

 

ederdi. Bu oda da yapılacak çok işler var. İki tane başkanın arka arkaya vefat etmesi içerideki huzursuzluk yönetimin huzursuzluğu, senlik, benlik davaları çalışanlarla başkanın kontak kuramaması herkesin ayrı bir şekilde çalışıyor olması odamızı çok geriye attı. Şimdi hepsi düzene girdi. Bundan sonra yolumuz açık. 1-2 personelle çalışan odamız da şu anda 5-6 personel çalışıyor. ” diye söyledi.

 

ERDEK OLARAK 40 TRİLYON PARAMIZ KAYIP

 

2018-2019 Zeytin kampanyasının bozuk olması bizi de bu yıl bayağı bir derinden etkileyecek diyen Haluk Özgör ” Kasım ayına kadar ayakta durabilmemiz için formüller bulacağız. Bu yıl zeytin 2,5 milyon kilo da kaldı.2,5 milyon kilo zeytin Erdek için çok büyük bir kayıp. Erdek olarak 40 trilyon paramız kayıp. Geçen sene aldığımız 50-55 trilyon para bu yıl alınan 14-15 trilyon para aradaki 40 trilyonluk

 

Fark Erdek’teki halkı derinden etkileyecek. Marmara birlik %40’ları dağıttığı zaman iş tam ortaya çıkacak” dedi

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın