Kurbanlıklar Görücüye Çıktı..!

Gönen Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır. 08 Ağustos Perşembe Gününden İtibaren Bayramın Birinci Günü Olan 11 Ağustos Pazar Günü Dahil Açıktır.

24 Aralık 2011 Tarihinden itibaren bölgenin en modern Canlı Hayvan Pazarını hizmete sunan Gönen Ticaret Borsası, padok olarak kullanılan 6 Bin Metrekare kapalı alanda 2 Bin Küçükbaş ve 750 Büyükbaş canlı hayvan barındırma imkanı sunmaktadır. Ayrıca 300 araçlık açık otoparkı bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Hastalık şüphesi taşıyan hayvanların muhafaza edildiği karantina padokları, alım satım kantarları, su deposu, pazar yerinin temizliği amaçlı su sistemi, giriş ve çıkışta araçları tamamen steril hale getiren dezenfekte tüneli ve dezenfekte havuzu, pazarın her köşesinde duyulabilecek ses ve anons sistemi, sızdırmazlık esasına göre düzenlenmiş çevre kirliliği yapmayan gübre çukuru, tüm işlemlerim elektronik ortamda yapıldığı bilgisayar sistemi, pazarın çalışma sisteminde görevli ve yetiştiricilere her türlü teknik destek sağlayan Tarım İlçe Müdürlüğü, Gönen Belediyesi ve Gönen Ticaret Borsasınca görevlendirilmiş veteriner hekimler bulunmaktadır.

850 Metrekare büyüklüğünde iki katlı idari binası içerisinde her türlü sosyal donatı ( abdesthane, mescit, tuvaletler, lokanta ve kafeterya ) hizmeti sunulmaktadır.

Gönen Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim MUTLU; “Kurban Bayramı öncesi her türlü bakımı ve hijyen temzizliği Gönen Ticaret Borsası tarafından gerçekleştirilen Canlı Hayvan Pazarında vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile Kurabnlıklarını alabilirler” dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın