KÜRDÜ, ÇERKESİİLE HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİ OLMAK ❗

PKK’yı değil konuşmak,tartışılır kabul etmek dahi ihanettir. Bu yurdu fiilen işgal eden Batılı müstevlilerin öncü taşeron gücü Yunan ordusu neyse bugünkü PKK-PYDvs hepsi aynı maldır..

ABD-Batı emperyalizminin Türk coğrafyasındaki tetikçisi, taşeronu tabii ki güncellenmiş ismiyle kırk yıldır PKK’dır ..

PKK,Kürtleri asla ve asla temsil eden bir şey(!) değildir.

Bizler hem Türk Devleti hem de Türk halkı ve top yekün Türk Milleti olarak Türk Milliyetçileri olarak kürt halkıyla kürt kardeşlerimizle dostluk köprülerimizi kurmak, birbirimize yaslanmak, bu coğrafyada birlikte yaşama mecburiyetini bir yana koyalım ama birlikte beraber güç olmanın hazzını, güzelliğini gönüllerimizde yaşayarak gerçekleştirmek zorundayız..

Bu aynen, Kürt Vatansever “Diyap Ağam” gibi hatırı sayılır insanlarla ve Diyap Ağam gibi Türk Önderlerle gerçekleşecektir..

Bu topraklar üzerinde kem gözleri olan emperyalist devletler kürtleri de kullanamasın biz Türklerde şeytanla ayni çuvala giren değil;

Türkiye coğrafyasında tüm kimliklerin bir olabileceği bir düzenin sahibi olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti üst kimliğiyle beraber mutlu,huzurlu,güçlü olalım..

Bunun için olması gereken nedir diye sormaya gerek mi kalmış halâ daha ?!

Tabii ki,hayır !

Çözüm Demokratik Hukuk Devleti hakimiyetinin yerleştiği ve adaletin sağlanmış olduğu, tüm kimliklerin de bu devletin yasaları karşısında vatandaşlık haklarıyla eşit sayıldığı,ayrım gayrım yapılmadığı milli bir düzen kurmaktır.

Bunu kürt de tüm azınlıklarda bu topraklardaki çerkes,gürcü,pomak kökenli kardeşlerimizde zaten isterler..

Bu topraklarda,alet edilen,her türlü hinlik içinde istismar edilip kullanılan 3 kimlik vardır;

1- Kürtler (her nedense diyeceğim ancak bu birazda fıtri bir şey değildir inşaallah.. (şeyh said seyit rıza vsyi kastederek bunu paranteze aldım)

2-Türkler.(Bizim sözde siyasetçi, sözde sosyal demokrat, sözde Türk Milliyetçisi hamasetçi guruplar ve Cumhuriyetçi, Atatürkçü geçinen kimliği Türk te olsa özü karışık olanları kastediyorum)

3-Çerkesler.. (Çok azda olsa istisnai de olsa kullanılmak istenen kimliklerden biriyse de genelde de çerkeslerin samimiyet içeren vatandaşlık bağları, devlete bağlılıkları ve özleri itibarıyla ihanete karşı duruşları dolayısıyla onlar pek te kullanılamamıştır..

Ki Çerkes Aznavur ayaklanmalarına karşı Çerkes Ethem’in gösterdiği direniş Anadolu coğrafyasının işgalden kurtulmasının mihenk taşlarından biri olmuştur Milli Mücadele yıllarımızda ..

O aznavur örneği bugünde işte yine “Hasan Seymeniyan” anlayışıyla ortaya çıkmış Çerkesleri “Türk Cumhuriyeti asimile etti” dediysede bunlar önemsenecek çıkışlar değildir.Çerkes Türk gibi,Türk te Çerkes gibi olmuş kaynaşmıştır bu topraklarda…

Daha ötesi bir beraber ve milletçe güçlü olduğumuz ve adalet in aksamadan yaşandığı bir  ülke olabilmektir..

Bunları görmeyenlere, bunlara inanmayanlara, aklı ermeyenlere karşı birlikte hareket etmek için bizi arkamızdan çeken de nedir aklım ermiyor artık..

Allah selamet versin demek kolay lakin artık bu komedinin sonlandırılması gerekiyor Türkiye’de ve ardından bölge coğrafyamızda ..nokta.

Kurtuluş,diriliş ve yükselişin anahtarı Atatürk’ün gençliğe hitabında son 4pragrafta alenen.. açıktan ifade edilmiştir..Okuyun lütfen!

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın