Manyas’tan Çaldı Gönen’de Satmaya Kalktı

Komşu İlçemiz Manyas’a Bağlı Salur Kasabasından Çalınan Koyunların Yarısı Gönen Hayvan Pazarında Yarısı da Ağılda Yakalandı.

Edinilen Bilgiye göre; Manyas’ın kırsal Salur Mahallesinde Sebahattin Koçoğlu (54) sabah ağılına gittiğinde koyunlarının çalınmış olabileceğini belirterek mahallelerinde bulunan JandarmaKarakoluna başvurdu.

Koçoğlu, sabah erken saatlerde ağılına gittiğinde ,ağılın kapısında bulunan iplerin kesilmiş olduğunu gördü ve bu durumdan şüphelenerek içerde bulunan koyunlarını saydığında bir koç ve 21 koyun olmak üzere 22 hayvanının eksik olduğunu gördüğünü söyleyerek Manyas İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Salur Jandarma Karakoluna başvurarak koyunlarının çalınmış olabileceğini söyleyerek şikayetçi oldu.

Harekete geçen İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri dün Gönen ilçesinde pazar olduğu için burada satılabileceğini göz önüne alarak Gönen’e gittiğinde koyunların çalındığı Salur Mahallesi ile komşu olan Kalebayır Mahallesinden  N.Ö isimli kişinin koyunların yarısını burada  satmak isterken suçüstü yakalandığı ve ağılında yapılan aramada ise diğer yarısının bulunarak, koyunların  sahibi Sebahattin Koçoğlu’na teslim edildiği  belirtildi.

Şüpheli N.Ö ise Manyas C. Savcılığına sevk edildi. Koyunlarına kavuşan Koçoğlu kısa sürede şüphelileri yakalayan jandarmaya teşekkür etti.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın