MHP’de Dereli gitti, Yüksel geldi

Bir yıla yakın bir süredir Balıkesir MHP İl Başkanlığı görevini yürüten Orhan Dereli görevinden alınırken, MHP İl Başkanlığına eski Ülkü Ocakları Başkanı Ekrem Gökay Yüksel atandı.

Bir yıla yakın süredir Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanlığı görevini yürüten Orhan Dereli, Genel Merkez tarafından görevden alındı. MHP Genel Merkezi tarafından partiden ihraç edilen eski İl Başkanı Suat Par’a yakın bir isim olan Orhan Dereli, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde AK Parti ile oluşturulan Cumhur İttifakı’na zarar veren eylem ve söylemleriyle dikkat çekmişti.

TEŞKİLATLARI YÜKSEL TOPARLAYACAK

Öte yandan MHP İl Başkanlığı görevinden alınan Orhan Dereli’nin yerine il başkanlığı görevine ülkücü camianın sevilen isimlerinden Ülkü Ocakları eski il Başkanı Ekrem Gökay Yüksel atandı. Görev yaptığı süre boyunca yaptığı etkili çalışmalarla dikkat çeken Ekrem Gökay Yüksel’e yeni görevi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından tebliğ edildi. MHP’nin Balıkesir’de yeniden toparlanması için yapılan atama ülkücü camiada da sevinçle karşılanırken, haber ‘MHP’ye huzur geldi’ şeklinde yorumlandı.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın