‘MUHALEFET KAYTARDI..!’

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Av. Mehmet Birol Şahin muhalefet partilerin verdiği soru önergelerini yanıtladı. Büyükşehir Belediye Meclisi’ne işçi çıkarılması, Avlu ve Çamlık Tepesi Projesiyle ilgili verilen soru önergelerini yanıtlayan Mehmet Birol Şahin, kendisini dinlemeyen ve salondan ayrılan meclis üyelerini de eleştirdi.

AK Partili Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Birol Şahin, meclise soru önergesi vererek, verdikleri önergelerin arkasında durmayan muhalefet partilerini eleştirdi. Şahin’in mecliste soru önergelerine verdiği yanıtı İYİ Parti’den 2, CHP’den 2 ve AK Parti’den de 4 meclis üyesiyle dinleyici bölümündeki CHP İl Başkanı Serkan Sarı izledi. CHP İl Başkanı Serkan Sarı’nın internet üzerinden meclis üyesi Levent Coşkun’a açıklamalarla ilgili sorular yönelttiği görüldü.

BU MİLLET SİZİ KAYTARIN DİYE Mİ SEÇTİ?

AK Partili Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Birol Şahin, meclisteki muhalefet partilerinin verdikleri soru önergelerine tek tek yanıt verdi. Şahin işçi çıkarmalarla ilgili iddiaları yanıtlarken, Avlu Balıkesir ve Çamlık Projesi’nin maliyeti ve kiralama yöntemleri ile belediye başkanlarının şirketlerdeki görevleriyle ilgili bilgiler verdi.

BÜYÜKŞEHİR VE BASKİ İŞÇİ KIYIMI YAPMADI

Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarından işçi çıkartılmasıyla ilgili verilen önergeyi cevaplayan Mehmet Birol Şahin, kamuoyunda yer alan rakamların doğru olmadığını açıkladı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nden 700-800 işçinin çıkarıldığı şeklinde basın açıklaması yapan siyasi ve konuyu TBMM gündemine getiren milletvekillerini eleştiren Mehmet Birol Şahin, işten çıkarılan işçi sayısını istemeleri halinde her zaman kendilerine verileceğini söyledi.  Şahin, Büyükşehir Belediyesi ve BASKİ bünyesinden 27 kişinin işten çıkarıldığını açıklarken, böcek ilaçlaması ve mezarlıkların bakımını yapan şirketle yapılan sözleşmenin bitmesiyle birlikte 366 kişinin de işsiz kaldığını kaydetti.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın