MÜJDELER OLSUN..!

Ülkemizin en büyük ve Güney Marmara’da tek lisanslı depo  hizmete girdi…

Mutlular Grup’tan  bölge çeltik üreticilerine malını değerinde satabilmesi İçin büyük müjde. OrganizeSanayi de yapımı devam eden 150 Bin Tonluk Olacak  LİSANSLI DEPO’ların 60 Bin tonluk bölümü hizmete girdi. 2020 yılında kapasitenin 150 Bin Ton olacağı öğrenildi.

ÇELTİK ÜRETİCİSİNİN YÜZÜ GÜLECEK

Mutlular Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim MUTLU; ” Güney Marmara Bölgesinde; Karacabey, Biga, Bandırma, Manyas ve Gönen’de bir yılda 210 Bin Ton çeltik üretimi gerçekleştirilmekte. Lisanslı depoculuk hizmetimiz çeltik üreticimiz için hayata geçirildi. Amacımız çeltik üreticisine ürünlerini daha iyi şartlarda ve Avrupa standartlarında stoklamak, aynı zamanda devletimizin, hükümetimizin verdiği desteklerde çiftçilerimizi faydalandırmaktır. Türkiye’de ilk Güney Marmara’da tek LİSANSLI DEPOCULUĞU MUTLULAR GRUP olarak hizmete açtık” dedi.

KAZANAN ÜRETİCİ VE ÜLKE OLACAK..!

Lisanslı depoculuğun üreticileri her anlamda desteklediğini vurgulayan MUTLU, şu bilgileri verdi:

“Üreticilerimiz lisanslı depoya ürünlerin getirmesi için hükümetimiz ton başına 25 lira destek veriyor. Ürününün kalitesini ölçmek için de 25 lira analiz ücreti veriyor. Çeltik stoklaması çuvallı yapılırsa 12 lira bedeli oluyor. Bununla ilgili devletimiz 6 aylığına 6 lira destek veriyor. 6 aydan sonra 24 aya kadar da 3 lira destek veriyor sadece depolama ücreti için. ÇKS belgesi olan üreticilerimiz bunlardan faydalanabiliyor. ve en önemlisi de 9 ayda sıfır faizle kredi kullanabiliyor üreticilerimiz.”

ÇELTİK ÜRETİMİ VE DEPOLANMASINDA SINIF ATLADIK

MUTLU, lisanslı depoculuk kullanan üreticilerden stopaj ve gelir vergisi alınmadığını belirterek, “Bu konuda Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ve Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan’dan çok destek aldık. Aynı zamanda AK Parti Balıkesir Milletvekilleri de lisanslı depoculuğun hayata geçmesinde yardımcı oldular. Tüm üreticimiz ve bölgemiz adına teşekkür ediyorum. Türkiye’nin tarım alanında dünyada öncü olması için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın