MÜSİAD BALIKESİR “ERDEM ÖZER”DEDİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleşti. Genel Kurula Genel Başkan Abdurrahman Kaan katıldı ve önemli mesajlar verdi. Kaan, “Türkiye ekonomisi, pozitif büyümeye doğru ilerliyor” dedi. Olağanüstü Genel Kurulda Balıkesir MÜSİAD ı Erdem Özer ve ekibine oybirliği ile evet dedi.

Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın katılımıyla gerçekleşen Balıkesir Şubesinin olağanüstü genel kurulunda bölgemiz ekonomisi ile ilgili net mesajlar verildi. (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “Türkiye ekonomisi, yılın başındaki negatif büyüme beklentilerine rağmen pozitif büyümeye doğru ilerliyor.” dedi.

MÜSİAD Balıkesir Şubesince düzenlenen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Kaan, Türkiye’nin maruz kaldığı kur atakları hızlı bir şekilde aşıldı diyerek, cari açığın bu yılın ocak-temmuz döneminde 1,7 milyar dolara gerilediğini söyledi.Kaan şöyle konuştu: “İhracatın ilk 9 ayda 111,4 milyar dolar olmasıyla ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 84,4’e ulaşmıştır. Yılın ikinci çeyreğinde yatırımların yıllık bazda yüzde 22,8 oranında daralmasıyla ekonomimiz ivme kaybetti. Önümüzdeki süreçte faiz oranlarının daha alt seviyelere inmesini bekliyoruz. Kur saldırıları, ekonomimizin yıllık ortalama yüzde 5,7 oranında büyüdüğü başarılı bir dönemde başladı. Türkiye ekonomisi, yılın başındaki negatif büyüme beklentilerine rağmen pozitif büyümeye doğru ilerliyor. Kıymetli dostlar, bu yoğun tempo artık bizim rutinimiz olacak. Daha çok çalışacağız, gece gündüz demeden hedeflerimize ilerleyeceğiz. Yeni dönemde sahanın nabzını tutarak topladığımız tüm verileri, başta üyelerimiz olmak üzere ülkemizin menfaatleri doğrultusunda işlemeyi ve üretmeyi sürdüreceğiz. Ülkedeki perakende ticaretin yüzde 55’inin Marmara Bölgesine ait olduğuna vurgu yapan Kaan, “Balıkesir’de bu altın çemberin içerisinde. Ülkemiz ekonomisi için önemli bir değer. İş dünyası olarak kaynakları değerlendirerek ülkemiz ekonomisiyle insanına kazandırmamız gerekiyor. Bu amaçla çalışan camiamız iş insanlarının birbirine sahip çıkmalarını istiyorum. Beraber üretelim, beraber kazanalım, ülkemizle birlikte büyüyelim”

“Altın Çemberin Halkasında Balıkesir”

Yüksek İstişare Kurulu üyesi Ahmet Çömez’in divan başkanlığını yaptığı kongrede MÜSİAD şube başkanlığına geçtiğimiz günlerde yönetimi oluşturması için görevlendirilen Erdem Özer oybirliği ile resmen seçildi. Daha sonra yapılan ve tek listeyle gidilen seçimde Erdem Özer başkanlığındaki liste oybirliğiyle yeni dönem için göreve seçildi. Genel kurul çektirilen aile fotoğrafının ardından sona erdi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın