MUTLU:İS-Tİ-YO-RUZ..!

Gönen Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu, 17 Eylül Üniversite Rektörü Prof.Dr.Özdemir’in Ziraat Fakültesi konusundaki düşüncelerini önemsediklerini belirterek, Ziraat Fakültesi’nin ilçeye kurulmasını istedi.

Gönen Ticaret Odası Başkanı İbrahim Mutlu, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in ilçeye Ziraat Fakültesi kurulabileceği  konusundaki düşünceleri Borsa yönetimi olarak olumlu karşıladıklarını belirterek, şöyle dedi:

BİZ HAZIRIZ,İSTİYOR VE BEKLİYORUZ..!

“Konu, Borsamıza ve Gönen’e yabancı bir konu değil. İlçemizde yüksek öğrenimin gelişmesi için ilk günden bugüne hem Borsamız hem de ilçemizdeki tüm kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, vatandaşlarımız konuya büyük bir ilgi ve her fırsatta büyük destek verdi. Üniversitemiz bünyesinde ilçemizde kurulmuş olan Meslek Yüksek Okulu’nun da hem fiziki yetersizliklerinin aşılmasında hem de ne ihtiyaçları var ise  Gönen konuya hep sıcak baktı ve üzerine düşeni özveriyle bugüne kadar fazlası ile yapmaya çalıştı. MYO  bünyesinde  mevcut fiziki eksikliklerin tamamlanması ve yeni bölümlerin açılarak, yüksek öğrenim de eğitim-öğretim alanının genişletilerek, öğrenci sayımızın arttırılması  kuşkusuz önemli.Ancak ,Gönen’imizin tarım ve hayvancılıkta ülkemiz de, bölgemiz de,Balıkesir’de  önemi ve yeri biliniyor. Biz, ilçemizde tarım ve hayvancılığa insanlarımızın verdiği önemi de dikkate alarak Ziraat Fakültesi’nin ilçemizde kurulmasını arzu ediyoruz.”dedi.

İLÇEMİZİN MARKA DEĞERİ YÜKSELİR

Rektör Prof.Dr. Özdemir’in de dikkat çektiği gibi, Gönen’in bu konuda yer sorununun bulunmadığına dikkat çeken Borsa Başkanı İbrahim Mutlu,”Ülkemiz insanı gibi Gönen’liler de pratik ve çalışkan insanlardır. Gönen’e Ziraat Fakültesi’nin kurulması ilçemize, insanlarımıza  yakışacaktır. İlçemizin aktif nüfusunun önemli bir bölümü geçimini ekonomik olarak tarım ve hayvancılıktan karşılamakta.Bu yönüyle de ilçemizde Ziraat Fakültesi’nin kuruluşu hem ilçemizdeki ekonomik ve sosyal yaşamı olumlu etkileyecek hem de akademik açıdan böylesi bir yüksek öğrenim kurumuna kavuşmak her yönüyle ilçemizi olumlu etkileyecek,ilçemizin marka değeri yükselecektir.Gönen Ticaret Borsası olarak ilçemizde Ziraat Fakültesi’nin kuruluşu düşüncesini olumlu karşılıyor ve bu konuda borsa olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağımız konusunda kamuoyuna söz veriyoruz.” dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın