NEDEN ADAY OLMAK İSTEDİNİZ?

Gönen Ak parti teşkilatında ilçe başkanının da istifası sonrası aday belirleme süreci çok daha dikkat çeken bir duruma geldi. Bu süreci, birçok televizyon programından da tanıdığımız, aday adaylarından Oğuzhan Akyener ile konuştuk.

Efendim, başarılı bir kariyeriniz var. İsminizi Ankara’da ve Türkiye’de birçok kişi biliyor. Sizi televizyonlarda görmeye alıştık. Niçin Gönen? Neden aday olmak istediniz?

Hepimizin bildiği gibi ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu zor süreçte, Sn. Cumhurbaşkanımız, teşkilatlara; genç, üretken, vizyon sahibi, başarılı adayları bulmalarını emretmişti. Biz de bu emre binaen öne çıktık. Bu kapsamda neler yapabileceğimizi tasavvur ettik. Çalıştık. Oturduk kitap bile yazdık. Türkiye’ye örnek olacak bir Gönen modelini kurguladık. İnşallah nasip olursa, hayata da geçireceğiz.

Buradaki ifadelerden aslında teşkilatların da adayların niteliklerine bakarak, Cumhurbaşkanının emirleri doğrultusunda adım atmaları gerektiğini de vurguluyorsunuz gibi?

Yok, vurguladığımız birşey yok. Lakin olması gereken bu. Zaten genel merkezce bütün hamleler takip ediliyor. Alttan üste kadar herkesin tavırları, refleksleri ve tutumları ile ilgili notlar alınıyor. Bu şahısların kariyerlerini de etkiliyor. Bunu göreceğiz.

Gönen’de en çok konuşulan adaysınız. Hatta bazıları sizin yerelde Cumhur ittifakını sağlayacak yegane kişi olduğunuzu vurguluyor. Bununla da birlikte Gönen’de olmamanız ile ilgili eleştiriler de var. Bu konuda söyleyeceğiniz birşey var mı?

Daha önce de dediğim gibi, Ankara’da ikamet ediyorum. Lakin her yıl en az 3 ay Gönen’deyim. Lise sona kadar Gönen’de okudum. Üniversite sonunda da Gönen Belediyesine jeotermal danışmanlık verdim. Babam Veli Akyener’i zaten tanırsınız. Gönen bizi, biz Gönen’i iyi tanırız. Gönen’in sorunlarını da iyi biliyoruz. Hatta hangi sorunun nasıl, hangi süreçle çözülebileceğini de tasavvur ediyoruz. Bunlarla ilgili yol planlarını çoktan çalıştık. İnşallah uygulamalarımızı göreceksiniz. Zaten bir şehir öyle dar bir perspektifle, yönetilmez. Ankara ile etkin bir network kurulmadan başarılı olunamaz. Unutmayın, solucanlar yaşadıkları bölgeyi yüzlerce yıl kalsalarda tanıyamaz ama kartalların hedef koyabilmeleri için kısa bir süre incelemeleri yeterlidir. Bunların da yanı sıra, inşallah adaylık süreci ile birlikte artık Gönen’de ikamet etmeye başlayacağız. Hatta bizimle birlikte, sonraki süreçlerde, Gönen’in sorunlarına çözüm üretmek için birçok uzman da gelecek. Göreceksiniz, birçok şey değişecek.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın