NEDEN OLMASIN..!?

 

Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özdemir, üniversitenin en güzel kampüsünün ilçede kurulduğunu belirterek, Gönen’de tüm kurumların ve kamuoyunun Ziraat Fakültesi’nin kuruluşunun ilçeye kaydırılmasını talep ettiğine dikkat çekerek,  kendilerinin de MYO’nun fiziki yapısının daha da geliştirilip, öğrenci sayısını arttırabileceklerini söylediklerini belirtti.

Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir,Gönen’de termal kaynaklara ve bu kaynakların kullanımına ilk günden bugüne akademik açıdan ilgiyle yaklaştıklarını, Kaymakamlığımızın öncülüğünde başlatılmış ‘Gönen Vizyon 2023’ kapsamında  yapılan çalışmalara ve düzenlenen Çalıştaylara katıldıklarını belirterek, “Gönen de madem ki sıcak su var. Gönen bizim interlandımızda. Yıldız Otelin arkasında bir yer var. Biz orada sadece eğitim öğretimi değil, Sağlık Turizmini, Termal turizmi geliştirmek ve gerçekleştirmek istiyoruz. Biz burada bir faaliyet yapıp insanlarımıza nasıl faydalı olabiliriz diye düşünüyoruz. Burada faaliyet yapalım insanlarımız da istifade etsin istiyoruz. Biz böyle bir şey düşünürken, Gönen’in de hoşuna gitti bu ve Gönen Vizyon 2023’ün içine girdik. Önceki dönem Gönen belediyesi ile bir  protokol imzaladık. Sonra, Valilik- Büyükşehir Belediyesi ve Gönen Belediyesi ve biz 4 kurum olarak protokol imzaladık  ve iş biraz büyüdü. Arkadaşlar bir fizibilite çalışması yaptılar ancak daha neticeye bağlanmadı. Bir ay içerisinde neticeye bağlanacak. Salı Günü, (dün) Ankara’ya gidiyorlar Sağlık Bakanıyla görüşecekler. Özellikle Sağlık Turizmi ile ilgili bir oluşum var ve bu konuda  görüşecekler. Arkadaşlarımız  Gönen’i olaya dahil etmeye

çalışıyorlar.” dedi.

GÜNDEMDE;TIP,HUKUK VE SANATTASARIM-MİMARLIK VAR..!

17 Eylül Üniversitesi’nin eğitim-öğretim kalitesi ve akademik çalışmalarıyla, bilimsel ve sosyal faaliyetleriyle yeni kurulmuş bir üniversite olmasına karşın, ülke içinde üniversiteler arasında  gözde ve hızla başarı çıtasını yukarı taşıyan bir üniversite olduğuna dikkat çeken Rektör Prof.Dr.Özdemir, ““Bizim amacımız 2-3 yıl içerisinde Gönen’deki yapılaşmayı tamamlayıp orada hizmet vermek istiyoruz. O üç yıl içerisinde Bandırma’ya Tıp Fakültemiz de kurulursa hizmetimizin kalitesi daha da artar. Tıp Fakültemiz eğer izin verirlerse Bandırma Devlet Hastanesi’nin üst tarafına  kurulması düşünüyoruz.YÖK; Tıp Fakültesi ile Hukuk Fakültesi konusunda  dikkatli. Bu ikisini biraz bekletiyorlar ve hemen olmuyor. Bizim üç tane talebimiz var aslında; Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sanat Tasarım ve Mimarlık. Dosyalarımızı da güncelledik revize ettik. Kararı bekliyoruz.” dedi.

JEOTERMAL ENSTİTÜ ŞİMDİLİK ATIL DURUMDA

Gönen’de MYO bünyesinde jeotermal enstitüsünün kapanmadığına dikkat çeken Prof. Dr. Özdemir, “Jeotermal Enstitüsü zaten var. Mühendislik Fakültemiz yeni kuruldu fakat orada hocamız yok. YÖK,şimdilik  hoca vermiyor. Jeotermal Enstitüsü var fakat yüksek lisans, doktora yapamıyoruz.  Hoca da çok fazla alamıyoruz. Atıl bir şekilde duruyor. Termal Sağlık Merkezini kurarsak, Mühendislik fakültesi de kuruldu, YÖK’e uzmanlaşmak istiyoruz deriz, o şekilde Jeotermal Enstitüyü Yüksek lisans ve doktora anlamında aktif hale geçirebiliriz. “dedi.

GÖNEN, ZİRAAT FAKÜLTESİ’Nİ İSTİYOR!

Gönen’de yüksek öğrenim gören 800 civarında öğrenci bulunduğunu ve ilçe halkının, ilçe de yüksel öğrenimin  gelişmesine büyük önem verdiğini belirten 17 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “Gönen Ticaret Borsası, Ticaret odası, Gönen Belediyesi en azından yüksek öğrenimin yeni bölümler açılması için  bir şeyler yapalım, diyorlar. Fakülte kuralım istiyorlar. İlgililer, farkındalar. Gönen’in kampüsü en güzel kampüslerimizden bir tanesi. Buradaki mevcut fakülteleri Gönen’e kaydırmak bizi zora sokar. YÖK uygun görürse Ziraat Fakültesinin uygulama sahasını Gönen’de kurabiliriz. Çünkü 200 dönüm arazileri  var. Ziraat Fakültesi normalde var ama hoca gelmediğinden dolayı açamıyoruz. Çok da büyük sıkıntımız yok ama Bandırma ve diğer ilçelerde yapılaşmamızı bir an önce tamamlayalım istiyoruz. Biz, Gönen’lilerin fakülte talebine MYO’yu   önemseyip, fiziki olarak daha da geliştirip, büyüterek, ek binalarımızı da yaparak, öğrenci sayımızı arttıralım diyoruz.” dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın