NEFRET EDİYORUM KENDİMDEN,

Ben sekiz aylık evli 27 yaşında iyi eğitim almış, geliri olan, oldukça yakışıklı bir erkeğim…Hayatıma bugüne kadar bir çok kadın girdi hep çok kısa sürdü.

Malesef sebeb bendim,  sonra, aileminde isteğiyle, iyi bir ailenin kızıyla tanıştırıldım, çok kibar, güzel, etkiliyeci bir kızdı…Hoşlandım evlendik, şu an eşimi çok seviyorum.

Ama elimde değil, nasıl oluyor bilmiyorum birden herşey yok oluyor, büyük bir sinir nöbetine giriyorum, aslında garip bir duygu, içinden bir öfke fışkırıyor, neden, ne için, ne zaman belli değil.

Çoğunlukla niye sinirlendiğimi ben bile kestiremiyorum, hani derler ya ip kopuyor.

Sonuç şiddet, kontrol  edemiyorum…Aynı şeyi kızkardeşimde yaşadı…Onu da döverdim,  ailem de pek ses çıkarmazdı…

Babam sakin görünen ama sinirli biriydi, annem ile neredeyse alçak sesle konuştuklarını hiç duymadım, bağrış, çağrış hak getire öyle bir ev işte..

Annem babama kızar, bizi döverdi, aslına bakarsanız, neye kızdığını da bilmem ama bizi döverdi, işte , severdi de… Garip hem döver, hem severdi.

Evlenince, eşime de daha ilk  kavgada şiddet  uygulamadım,  şaşırdı, çok ağladı…Ben ilk defa o zaman üzüldüm, garip durmadan ona buna saldırırım hiç umurumda olmaz ilk defa ne yapıyorum dedim.

Hiç konuşmadı , sonra doktora gidelim dedi, daha da kızdım, yine dövdüm eşimi..

Ve devam etti, artık el kalkmıştı, tabi ki dayanmadı…Aslında mücadele etti kendi çapında ama nafile ben durmadım.

Şimdi ailesinin evinde, boşanmak istiyor…Perişanım, şimdi ben doktora gidelim  diyorum, O artık senden soğundum, seni istemiyorum diyor. Ailesi de şiddeti duydu tabi…Onlarda boşan diye baskı yapıyorlar.

ABLACIM, BEN ŞİMDİ NE YAPAYIM, ÇARESİZİM, KENDİMİ DE SEVMİYORUM…

Değerli danışanım

Şiddet çocukluktan gelir, kontrol  altına alınmaz ise, sonu perişanlıktır. Kimse şiddette katlanmaz, katlanır ise o da bir sorundur, belki de doktorların en zorlandığı konu şiddet eğilimli kişilerdir. Şiddettin olduğu yerde sevgi olmaz, aşk olmaz, mutluluk  olmaz, hayatında ot bitmez inan…

Allahtan çocuğunuz yok, birde çocuk olsa, durum daha vahim, böyle bir ortamda büyüyen çocuklarda sizlerden farklı olmaz, sizin gibi bir oğlunuz yada kızınız olsun ister misiniz

Size tavsiyem hemen konunun uzmanı bir doktor ile irtibatta geçin, randevularınızı hiç aksatmadan devam edin.

Bunu yuvanızı kurtarmak için değil kendiniz için, insan olmak  için yapın..

Geçen hafta yazdığım şiddet ile ilgili makale mi mutlaka okuyun…

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın