OMAR PREWITT TEKSÜT BANDIRMA BK’DA!..

TekSüt Bandırma BK geçtiğimiz sezon Polonya Basketbol Ligi takımlarından Legia Warszawa’da oynayan Amerikalı oyuncu Omar Prewitt ile anlaştı. Prewitt geçen sezon Polonya’da çıktığı 30 karşılaşmada 18.3 sayı ve 6.1 ribaunt ortalamaları ile mücadele etti.

Profesyonel kariyerinin ilk adımlarını 2017 – 2018 sezonunda Litvanya’da atan Prewitt, BC Siauliai takımı forması altında Litvanya Basketbol Ligi’nde çıktığı 14 müsabakada 8.5 sayı, 3.2 ribaund; Baltık Liginde ise oynadığı 8 karşılaşmada 9.4 sayı 4.6 ribaund ortalamaları tutturdu. Belirtilen sezonun ortasında, BC Siauliai takımından ayrılarak Yunanistan’ın Aris takımına transfer olan oyuncu, sezonun geride kalanını Yunanistan Basketbol Ligi’nde 15 maçta 5.5 sayı, 2.9 ribaunt ile tamamlarken; Aris formasıyla çıktığı 5 Basketbol Şampiyonlar Ligi müsabakasında ise 7.6 sayı 2.0 ribaunt ortalamaları tutturdu.

Geçtiğimiz sezonuLegia Warszawa forması ile başarılı geçiren 1994 doğumlu Amerikalı oyuncu, Polonya Ligi’nde 30 maça çıkarken 18.3 sayı ve 6.1 ribaund ortalaması ile mücadele etti.

 

Omar Prewitt’e Kulübümüze hoş geldin diyor; Teksüt Bandırma BK forması ile birlikte nice başarılar ve zaferler diliyoruz.

 

Konunun kamuoyuna duyurulması dileğiyle…

Saygılarımızla,

 

Teksüt Bandırma BK

Yönetim Kurulu

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın