ONLAR HER YERDELER..!

GİRİŞ ÇIKIŞLAR 15 GÜN SÜREYLE DURDURULDU..!

Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Ekipler; Her Koşulda ve Her Türlü Şartlarda Çalışmalarını Sürdürüyor. Tüm Dünyada Olduğu Gibi Ülkemizde de Yaşanan Koronavirüs COVİD – 19 Sürecinde En Çok Efor Sarfedenlerden Biri de Onlar.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yayımlanan genelgeyle Gönen’e araç giriş – çıkışı 03 Nisan gece yarısı itibariyle durduruldu.

30 büyükşehir ile Zonguldak’a gece yarısından itibaren giriş çıkışların 15 gün süreyle yasaklandığını duyurmuştu. Gönen’de Cuma gecesi saat 00.00’ı gösterdiği sırada polis ve jandarma ekipleri şehrin giriş ve çıkışlarında önlem aldı.00.01 itibarıyla ise şehrin giriş noktalarına bariyerler yerleştirilerek yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanlar ile uluslararası yük taşımacılığı yapan araçların transit geçişleri için yollar tek şeride düşürüldü. Ekipler genelgeye göre özel araçların kente giriş çıkışına izin vermedi, sürücüleri de bu konuda bilgilendirdi.

Özellikle Çanakkale – Yenice yol bağlantısı bulunan baraj yolunda görev alan ekipler 24 saat esası ile ilçeye giriş-çıkışları kontrol altına almış durumdalar.

Özverili çalışmaları ile her kesimin dikkatine çeken Emniyet mensupkarı, yaşadığımız süreç içerisinde fedakarlıkta ödün vermemekteler. Tek sıkıntıları ise vatandaşların belirtilen kurallar uymaması.

CEZA KESMEK DEĞİL AMACIMIZ

Genelgelerde açıkça uymayanlara cezai işlem uygulanması diye yazmasına rağmen ekipler öncelikle vatandaşları nazikçe uyarmaktalar.

Kendi evladına söz geçiremeyen büyüklerimizin yapmış olduğu listeleri ve ihtiyaçlarını gidermek için uğraşan emniyet mensuplarına da saygılı olunması gerekmektedir.

Zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde kendi uyaran memura saygı çokta zor olmasa gerek.

Bana Bir şey olmaz sevdasından vazgeçmemiz lazım.

Bu günleri de atlatacağız İNŞALLAH ve bu günleri bir anı olarak hatıralarımızda yer alacak. Önemli olan belirtilen kanun ve yasalara uyarak kimseyi kırmadan bu günleri atlatmaktır.

 

Balıkesir-Manisa, Susurluk-Mustafakemalpaşa, Bandırma-Karacabey, Gönen-Çanakkale, Gönen-Yenice, Edremit-Küçükkuyu, İstanbul-İzmir Otoyolu (Susurluk Gişeler, Kuzey Gişeler, Batı Gişeler, Savaştepe Gişeler), Savaştepe-Soma, Sındırgı-Simav-Akhisar, Balya-Yenice, Ayvalık-İzmir, Dursunbey-Tavşanlı-Kütahya, İvrindi-Bergama, Kepsut-Mustafakemalpaşa karayolunda oluşturulan noktalarda giriş ve çıkışlar jandarma ve polis ekiplerince kesildi.

Kontrol noktalarına gelen özel araçlar, ekipler tarafından geri çevriliyor. İzin belgeleri bulunan TIR ve kamyonların ise girişlerine izin veriliyor.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın