Özkurt: Hayırlı olsun..!

Gönen Ziraat Odası Başkanı Özkurt, Mutlular Grup’un hizmete giren 60 bin tonluk lisanslı  depo yatırımın bölge ve ilçe üreticileri için büyük bir kazanım olduğunu belirterek,”Bölge ve ilçe üreticisi yapılan  yatırım ve hizmetin sonuçlarını önümüzdeki günlerde görecektir”dedi.

Gönen Ziraat Odası Başkanı Necati Özkurt, Borsa Başkanı ve Mutlular Grup adına Gönen OSB bünyesinde lisanslı depoculuk yatırımının tamamlanarak, hizmete alınmasının bölgede ve ilçede çeltik üreticilerine katkısının büyük olacağına dikkat çekti.

Ziraat Odası Başkanı Özkurt, Gönen’de yaklaşık kayıtlı 85 bin dekarda çeltik ekimi gerçekleştirildiğini ve yıllık rekoltesinin yaklaşık 60 bin ton olduğunu belirterek, “Devletin ve Tarım Bakanlığının,lisanslı depo uygulaması nedeniyle üreticiye verdiği destek ve teşvik çok önemli. Lisanslı depo ile üretici maliyet girdilerini  önemli ölçüde azalttığı gibi ürününün kalitesini  ve kalitesini koruyarak, ürün alımlarında fiyat dalgalanmalarından  etkilenmeyerek, ürününü en rantabl şekilde pazarlayabiliyor.Lisanslı depolara döktüğü ürünün karşılığında bankalardan kredi çekebilme ve bu kredi faizlerini daha uygun koşullarda ödeme kolaylığına kavuşuyor. Ödeyeceği faizin   önemli bir kısmını devlet karşılıyor.Lisanslı depolarla üreticinin ürün kaybı önlendiği gibi ürünün kalitesi de korunuyor. Nakit ihtiyacı nedeniyle üreticinin hasat ile başlayan nakit sıkıntısını ürününü düşük fiyattan tüccara ya da fabrikalara satmak zorunda kalma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Mutlular Grup’un lisanslı depo tesislerini hizmete sokması ile birlikte gümrüklü saha konusunda ilçemizde atılacak olan adımlar ve yapılan yatırımlar da önemli. Tek kelimeyle bu yatırım ve hizmetlerinden dolayı Mutlular Grubu kutluyorum ve başarılarının daim olmasını diliyorum. Bölgemize ve ilçemize bu yatırım ve hizmet hayırlı olsun.” dedi.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın