Özlem nitelikli eğitim kurumları..!

Gönen İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldız, ilçe de yaklaşık 11 bin ilköğretim ve lise öğrencisinin yaklaşık 800 öğretmenle eğitim-öğretim gördüğüne dikkat çekerek, Gönen’de  eğitim-öğretim de genel arzu ve beklentinin Fen Lisesi gibi nitelikli ve kaliteli eğitim-öğretim kurumları olduğuna dikkat çekti.

Gönen İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz, ilçede eğitim-öğretimin daha kaliteli ve niteletli olması için yoğun bir çalışma sergilediklerine dikkat çekerek, “bu konuda kuşkusuz bölge milletvekillerimizin ilgileri ve çabaları, sorunlarımızı ve beklentilerimizi Ankara ve ilgili Bakanlığa taşımaları çok önemli. Örneğin, geçtiğimiz günlerde milletvekilimiz Yavuz Subsaşı, Öğretmenevimizi ve Müdürlüğümüzü ziyaret etti. İlçemizde eğitim-öğreütimin kalite ve niteliğinin olmaması ailelerin ve çocuklarımızın  eğitimin maliyetini arttırıyor. Hem maliyetini arttırıyor, hem de risklerini arttırıyor. Bu çocuk buradan kalkıyor otobüsle Bandırma’ya gidip,tekrar Gönen’e dönüyor. Dolayısıyla hem maliyeti hem riski ortadan kaldırmak için buraya nitelikli okul yapılması lazım. Bu alanda yeni okul yapımına ihtiyacımız yok. Mevcut okullarımızı  dönüştüreceğiz. O kolay. Bizim fiziki altyapımız var. Gönen’liler onu istiyor.”dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldız, ilçede vatandaşların, esnafın ve iş adamlarının konu eğitim-öğretim olduğunun büyük bir özveriyle konuya eğilip, gerekli desteği fazlasıyla verdiklerini belirterek,”Geçen sene 1 trilyon(milyon) 200 bin lira kaynak almışız. Örneğin; Ticaret Odası’na endüstriyel eğitim ve mesleki eğitimi konusunda destekleme yapmışız. Bugün özel sektör oradan eğitim alıyor, personel yetiştiriyoruz. Bunun maliyeti 160 bin lira. Endüstriyel bakım ve onarım laboratuvarı yine aynı şekilde 119 bin lira. Şu an da özel sektör geliyor, eğitim alıyor. Ondan sonra robotik kodlama. Üç dört tane okulda kodlama atölyeleri açtık. Şu anda son projemiz; Buğdaylı ilkokulu… 195 bin liralık proje. Buğdaylı tamamen değişti. O eski nahiye binası olan okulun içi çağdaş bina oldu. Şimdi son projemizi yapıyoruz, halı saha. O da 255 bin lira civarında. Bitmek üzere, yakında açılışını yapacağız. Toplam 1 milyon 200 bin liralık kaynak aldık. Durup dururken olmuyor bu işler. 30 tane okulumuz var, 29 tane proje yaptık. Bütün okullarımızda akıllı o da sınıfı açtık. Çocuklarımızın zihinsel süreçlerini biraz daha aktif  hale getirdik. Toplama sınıflarımızı da ortaokul ve liselerde açıyoruz. Yüzde ellisini tamamladık. Şimdi bizim bir de GMKA’dan aldığımız hibeler var.  Vali Bey de bahsetti ya. Bu sene sporla ilgili hibe çıkaracakmış GMKA. Bu sene Sarıköy Çok Programlı Anadolu Lisesinde,  mesleki eğitimde kaynak simülasyonu; ikisi de 164 bin liradan 328 bin lira kaynak simülasyonu. Toplamda 470 bin liralık GMKA’dan kaynak kullandık.”dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın