REKTÖR ÖZDEMİR; GAZETECİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Onyedi Eylül Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir yerel basınla öğle yemeğinde bir araya geldi.

Gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu belirten Rektör Özdemir “ kamuoyunu bilgilendirme konusunda yaptığınız çalışmalar dolayısıyla sizlere teşekkür ediyorum. Yeni yılda da bir araya gelememiştik. Bu vesile ile hem yeni yılınızı hem de 10 Ocak Çalışan gazeteciler Gününüzü kutluyorum. “

TIP FAKÜLTESİ  İÇİN OLUMLU GELİŞMELER VAR

Açıklamalarına Üniversite ile ilgili gelişmeleri anlatarak devam eden Prof. Dr. Süleyman Özdemir “ Tıp Fakültesi konusunda olumlu gelişmeler var. YÖK Başkanı ile yaptığım görüşmede Devlet Hastanesinin güncel verilerini kendisine ilettim. Konuyu YÖK Yürütme Kuruluna ileteceğini, olumlu sonucun ardında Tıp fakültesi başvurumuz sağlık bakanlığının önüne gitmiş olacak. Birkaç ay içinde olumlu kararların çıkmasını Üniversite olarak bekliyoruz.

SPOR SALONU PROJESİ HAZIR

3 Bin 500 kişilik Kapalı Spor Kompleksi için Gençlik Spor bakanlığı ile görüşmelerimiz sürüyor. İstedikleri projeyi hazırlayarak Bakanlığa sunduk. Bu proje 28 Bin 500 M2 üzerine kurulu olacak. 3 kısımdan oluşan komplekste 1 bölümde spor salonu, 2. bölümde yarı olimpik yüzme havuzu, fitness salonları ve buz pateni pisti olacak. 3. bölümde ise aktif hala getirdiğimiz Spor Bilimleri öğrencilerinin derslerini sürdüreceği alanlar  olacak. Bakanlığın projeyi onaylamasının ardından 2-3 ay içinde ihaleye çıkmış olacağız.

GÖNEN FİZİK TEDAVİ MERKEZİ OLACAK

Gönen’de yapımını düşündüğümüz fizik tedavi rehabilitasyon merkezi için somut adımlar atıldı. Balıkesir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Gönen Belediyesi ve GMKA bu projenin paydaşları olacak. Türkiye’de 5 pilot sağlık kentinden biri Gönen olacak. Böylece Gönen ve çevresine büyük ekonomik katkı sağlanacak.” Dedi.

PERTEVNİYAL SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ OLACAK

Toplantı sonunda basının sorularını yanıtlayan Rektör Özdemir, eski Pertevniyal Hastanesi için proje hazırlayıp Balıkesir anıtlar kuruluna gönderdiklerini ifade ederek “ Bu proje için ek bütçe gerekiyor. Bandırmalı işadamlarından yardım bekliyoruz. Anıtlar kurulunun onayının ardından buraya Üniversite için sürekli eğitim merkezi yapacağız.

AĞAÇ KESİMİNİN SORUMLUSU BİZ DEĞİLİZ

Balıkesir Üniversitesi döneminde Bin dönümlük arazi Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmiş. Milli Eğitimde bu arazinin bir kısmını Kredi ve Yurtlar Kurumuna öğrenci yurdu yapılması için vermiş. Yurt inşaatı için yüklenici firma orman işletme müdürlüğünün izniyle buradaki ağaçları kesmiş. Bizimde sonradan haberimiz oldu. Üniversite olarak ağaç dikimi konusunda hassasız. Yaklaşık 3 Bin 500 ağacımız var.

KONFERANSIN YANLIŞ OLDUĞUNU ANLADIK

Bu konuda da şehirde oldukça spekülasyonlar oldu. Biz Üniversite olarak konferans için gelen talepleri karşılamak istiyoruz. Öğrenci topluluklarımız da bu konferansları organize ediyorlar. Her türlü görüşün Üniversitemizde yer almasını hedefliyoruz. Bu doğrultuda Meşale Derneğinin konferansına izin verilmiş. Daha sonra bu kararın yanlış olduğuna karar verdik. Gelen istihbarı bilgileri de göz önüne alarak konferansı iptal etti. “ dedi.

 

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın