Şampiyonlar Urla’da Belli Oldu

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın sezon finali İzmir’in Urla ilçesinde yapıldı. Kızılay’ın ‘Hayata Bağlan’ projesine destek verilen yarışa 88 sporcu katıldı.

İzmir’in Urla ilçesindeki Titus-Feronia Doğa ve Motor Sporları Merkezi Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın son ayak yarışlarına ev sahipliği yaptı. 2018 yılı şampiyonlarının belli olduğu sezonun son ayağında sporcular hem yapay hem de doğal engellerle mücadele ettiler. Endurocular dere yatakları ve kaya parçalarından oluşan sert zeminde kupa için ter döktü. Enduro GP kategorisinde  Bayram Uysal (BEMK-Husqvarna) birinci olurken, Gökhan Kart (FOSK-Husqvarna) ikinci ve Emre Coşar (KEMK-KTM) üçüncü sırada yer aldı. ATV GP’de ise Mehmet Aktaş (Kartepe-Yamaha) ilk sırada yer aldı. Aktaş’ın arkasından Eren Kaynak (SMYRNA-Polaris) ikinci ve Haktan Özkul’da  (BAMOS-Can-am) üçüncü oldu. Yarışları Urla Kaymakamı Önder Can, Urla İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb Eray Çakır, ilçe protokolü ile binlerce yarışsever takip etti.

ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

Enduro GP ve E3 sınıfında Bayram Uysal, E1 sınıfında Murat Yazıcı, E2 sınıfında Eren Mert Kocaman, EB sınıfında Gökhan Kart, EC sınıfında Şaban Özdemir, EGenç sınıfında Fevzi Burak Akbulut, EVeteran sınıfında Ali Baydaş 2018 yılının şampiyonları olurken, kulüpler sıralamasında ise Fethiye Orman Spor Kulübü birinciliğini ilan etti. ATV branşında 2018 yılının şampiyonları da Urla’da belli oldu. ATV GP ve S1 sınıfında Haktan Özkul, S2 sınıfında Ziya Güler, S3 sınıfında Burak Kaya şampiyonluklarını ilan ederken, Kartepe Motosiklet Spor Kulübü’de kulüpler sıralamasında ilk sırada yer aldı.

KIZILAY’IN ‘HAYATA BAĞLAN PROJESİ’NE DESTEK

Türk Kızılay’ı tarafından yürütülen ‘Hayata Bağlan’ projesine destek veren Türkiye Enduro & ATV Şampiyonası İzmir yarışının seremoni startı Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Türk Kızılayı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke tarafından verildi. Start öncesi engelli çocuklara madalyaları Belediye Başkanı Sibel Uyar tarafından takdim edildi.

‘Hayata Bağlan’ projesi engelli ve madde bağımlısı kişilerin yanı sıra gençlere ve kadınlara yeni bir hayat sunuyor. İŞ-KUR işbirliğinde başlatılan proje kapsamında yapılan kurslar ile kursiyerler kendi ekonomik özgürlüklerini kazanarak hem aile ekonomisine katkıda bulunuyor hem de kendilerine olan öz güvenlerini arttırıyorlar.

 

SINIFLARINDA DERECEYE GİREN SPORCULAR

E1

İbrahim Ercansungur (TİTUS-Husaberg)

Rafet Karakuş (AVMK-Kawasaki)

Yunus Muşmul (Kartepe-KTM)

E2

Cemil Yurt (FOSK-Husqvarna)

Murat Kökçü (AEMK-KTM)

Eren Mert Kocaman (FOSK-Husqvarna)

E3

Bayram Uysal (BEMK-Husqvarna)

Burak Özdemir (KEMK-KTM)

Ahmet Teyfik Yılmaz (Ayazdere-KTM)

EG

Emre Coşar (KEMK-KTM)

Fevzi Burak Akbulut (AEMK-KTM)

Mehmet Sadıç (EMSK-KTM)

EB

Gökhan Kart (FOSK-Husqvarna)

Çağrı Aslan (AEMK-KTM)

Sinan Ordu (Kartepe-KTM)

EC

Kemal Deveci (FOSK-KTM)

Erdem Toraydın (SMYRNA-KTM)

Şaban Özdemir (BEMK-KTM)

EV

Mehmet Emin Uysal (SMYRNA-KTM)

Ali Baydaş (EMSK-Husqvarna)

Erdem Gülüş (TİTUS-KTM)

S1

Haktan Özkul (BAMOS-Canam)

Zeki Emin Demir (Kartepe-Artic Cat)

S2

Eren Kaynak (SMYRNA-Polaris)

A.Tibet Mutlubaş (SMYRNA-CF)

S3

Mehmet Aktaş (Kartepe-Yamaha)

Ahmet Özgül (Titus-Rapier)

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın