Sarıköyspor lideri çelmeledi.

Seyir zevki yüksek bir mücadeleye sahne olan Balıkesir 1.Küme Marmara Grubu’na dahil 5.hafta müsabakasında Sarıköyspor saha ve seyirci önünde lider Bandırma 100.Yılspor’u konuk etti.

İlk yarısı 0-0 sonuçlanan müsabakanın ikinci yarısında Samet Aygül’ün golüyle öne geçen ev sahibi ekip Sarıköyspor bu galibiyetle 2.galibiyetine ulaşarak 6 puanla sıralamada 7.liğe yükselirken, sezon başından bu yana namağlup liderliğini sürdüren Bandırma 100.Yılspor bu mağlubiyete rağmen averajla liderliğini korudu.

Sezon başında söz aldığı topçularla 2019-2020 sezonu hazırlıklarına başladıktan sonra hayal kırıklığı yaşadığını belirten Sarıköyspor Başkanı İsmail Uçar “Peşinatını vererek anlaşmamıza rağmen sezon öncesi anlaştığımız topçular bizi terk etti. Dolayısıyla sezona sıkıntılı başladık. Buna rağmen hiçbir zaman umudumuzu yitirmedik. İlk önce Kulübümüzün gelirini attırmak adına kiradaki kulübümüze ait dükkanlarımızın kirasını arttırarak gelirimizi çoğalttık. Daha sonra Sarıköy Stadı’mızın adına Atatürk ismini ekleyerek Sarıköy Atatürk Stadı yaptık.

Bundan sonraki hedefimiz Sarıköyspor altyapısını oluşturmak. Bu aşamada beldemizdeki okul müdürlerimizle görüştük. Onların da desteğiyle inanıyorumki bu hayalimizi de başaracağız. Amacımız uyuyan Sarıköyspor alt yapısını hayata geçirmek. Bunu da inşallah Sarıköy halkıyla birlikte hep beraber çözeceğimize inanıyorum.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın