Sebepli Ağası; İsmail Sevincik Oldu

Geleneksel Sebeplili Hüseyin Pehlivan Güreşlerinin Güreş Ağası Yetimoğlu Taşımacılık Şirket Sahibi Üçüncü Kez 60 Bin TL Bedelle İsmail Sevincik Oldu.

2020 Yılında 28.si düzenlenecek olan Sebeplili Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşlerinin geçtiğimiz Pazar günü yapılan ağalık artırmasına 4 kişi girdi. İhale sonunda 60 Bin TL ile en yüksek fiyatı veren ve geçtiğimiz 2 yılında ağası Olan İsmail Sevincik üçüncü kez ağalığı kazanmış oldu.

Gazetemize bir açıklama yapan Sebeplili Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri Ağası İsmail SEVİNCİK; ” Ata sporumuz olan güreşleri adına ve Sebepli Mahallesinin şanına uygun bir şekilde yapılması için elimizden geleni yaptık ve yapmaya da devam edeceğim. Bu anlamda desteklerini bizlerden esirgemeyen AK Parti Balıkesir Milletvekili-MKYK Üyesi Yavuz Subaşı’na, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’a, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı- Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Yücel Yılmaz’a, Gönen Belediye başkanı İbrahim Palaz’a, AK Parti Gönen İlçe Başkanı Av. Merve Üncük İşgüden’e,Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılman’a, Belediye Meclis Üyelerimiz Doğan Ceylan ve Özgür Dönmez’e, Değerli İşadamlarımızdan Mutlular Grup Yönetim Kurulu Başikanı ve Gönen Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu’ya, Nusret Aytekin’e, DESA Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sağlam’a, SS. Gönen Koop. Yönetim Kurulu Başkanı- Gönen Yöresi Yörükler Derneği Başkanı Zeki Kahya’ya,Sebepli Mahalle Muhtarı Mustafa Yenal ve Mahalle Sakinlerine şükramlarımı sunarım” dedi.

Gelecek yıl 28. sini düzenlemek için şimdiden kolları sıvadıklarını belirten ağa Sevincik; ” Gönen’li Vekillerimiz Yavuz Subaşı, Ahmet Akın’dan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz’dan önümüzde yıl için destek sözü aldık. Bizlerde daha organize bir güreş tertip edebilmek adına çalışmalar sürdürmekteyiz” Dedi.

Ayrıca; Mahallenin, Gönen’in tanıtımına çok büyük katkı sağlayan güreş organizasyonunu dünyaya tanıtmanın amaçları olduğu belirten Ağa İsmail Sevincik; ” Mahalle sakinlerinden değerli işadamlarımızdan gelecek yıllar için maddi – manevi daha özverili katkılarını beklediklerini” ifade etti.

 

 

 

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın