SİGARA

BİR KIZILDERİLİ HİKAYESİ,

BARIŞ ÇUBUĞU

Size bir hikaye anlatacağım, bilinenin aksine, bize anlatılanın aksine, bir Kızılderili hikayesi…

Beyazlar Amerika kıtasına ayak bastığında, Amerika da 20 milyon kızılderili vardı. Bunların 12 milyonu güney Amerikada, 2 milyonu orta amerika, bugünkü meksika da, 6 milyonu kuzey Amerika da bugün kü ABD ve Kanada da yaşıyordu…

Kızılderililer Bütün Amerika kıtasında, birbirinden bağımsız ve düşman, 567 farklı kavimden ve 100 ayrı dilden oluşan bir topluluktu…

Beyazlar Amerika kıtasına gelince bilerek yada bilmeyerek Kızılderililere büyük bir katliam yaptılar. Bilmeden yaptılar, Avrupa ve diğer kıtalardan giden beyazlar, Kızılderililere veba dahil olmak üzere, bir çok hastalık getirdiler. Kızılderililer hastalıktan kırıldılar.

Kalanlarını da bilerek, beyaz adamlar katlettiler…

Hani şu Amerikan kovboy filimlerinde görürüz ya, Kızılderililerin elinde silah vardır, işte o silahları da onlara beyaz insanlar vermiştir. Çoğu da bozuktur. Bozuk silahları Kızılderililerin ellerinden aldıkları değerli taşlar, altın,derilerle değiştirerek teslim etmişlerdir.

Katliam büyüktür, şu an Amerika da bazı bölgelerde, azınlık olarak yaşamaktadırlar. O bölgeler ise çöldür, su yoktur, bitki yetişmez…

Kızılderililerin meşhur barış çubukları vardır. Hani sigaranın atası olan barış çubuğu…Altı bin yıldır var olan sigara…Kızılderililerde barış çubuğunu yani tütünü Mayalılardan almışlardır.

Bilinenin aksine, Tütün Kızılderililerde sadece özel törenlerinde, antlaşmalarında, özel kişiler, din adamları, kabile reisleri tarafından içilen bir sigara türüydü…

Gençler, kadınlar, çocuklar, alt sınıf tütün kullanmazdı.

Sonra, Amerika ya gelen yahudiler sigaraya el attılar, senelerce Ret KİT dahil olmak üzere, ağzında sigaralı çizgi filim kahramanları, HOLLWOOD aktörlerini seyrettik. Bu görseller dünyanın her yerine yayıldı. Uzun bir süre sigara içmek prestij sağladı. İnsanlar misafirlerine şeker ile birlikte sigara ikram etti. Sonra bir bakıldı ki, ölüm içiyoruz.

KIZILDERİLİLERİ YOK EDEN GÜÇ, şimdi de sigarayla bizleri katlediyordu.

Dur demek için kampanyalar başlatıldı, ama öyle bir seviyeye gelinmiş ki,  hiç bir kampanya kar etmiyor.

. İçen sayısı artıyor, ölüm saçan tacirler, fabrikalarında üretime durmadan devam ediyorlar.

Sigaranın içinde ve dumanında 4800 den fazla farklı madde mevcuttur.  Bunların çoğu da alışkanlık yapan maddelerdir. Ve neredeyse hepsi vücuda zararlıdır.

Sigara bizi hasta etmekte, ölüme götürmekte, hayatımızı zehir etmekte, sağlıksız yaşamamız için başlıca neden olmaktadır.

Aklın almadığı bu bilgileri neredeyse beş yaşındaki çocuklar bile biliyor olmasına rağmen içmekten vazgeçmiyor olmamızdır. Nasıl bir zevktir ki, ölümü bile göze alıyoruz.

Biz içtiğimiz her sigara dumanında ölümü satın alırken, ölüm tacirleri büyük kazanç elde etmektedir.

Şimdi her sigarayı yaktığınızda KIZILDERİLİLERİ DÜŞÜNÜN, ONLARI YOK EDEN ZİHNİYET, BİZLERİ DE YOK EDİYOR….SİGARA ZEHİR DEĞİLDİR ÇÜNKÜ PANZEHİRİ YOKTUR. DİREKT ÖLDÜRÜR.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın