Şimdi Hasat vaktidir…

Balıkesir Milletvekili Aydemir Üniversiteyi ziyaret edip tarlada hasat yaptı.Aydemir Çiftçilerimiz ile Pamukçu’da Domates, Biber toplayıp hasat yaptı.

 

Balıkesir Teknokent; Sanayicimizin son teknolojik üretimi için destek vermeye hazır.

Aydemir 16 yıl Öğretim Görevlisi olarak görev yaptığı, Balıkesir Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret ederek Prof.Dr. Mustafa Özsarı’dan okulun sorunları hakkında bilgi alan, Eğitim/öğretim açılışı öncesi Balıkesir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda yapılan hazırlıkları, yerinde inceleyerek eksiklikler konusunda destek sözü verdi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İlter Kuş’u ziyaret ederek 2019/2020 öğretim yılını, bölgemiz üniversitemiz ile ilgili düşüncelerimizi, projelerimiz hakkında istişarelerde bulunarak başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılını kutlayarak başarılar dileyen Aydemir;

Milli teknoloji hamlesi, teknoloji ve yenilik kabiliyetinin artırılması hedefiyle kurulan Balıkesir Teknokent’i ziyaret ederek, Yüksek teknolojili üretim için açılış hazırlıklarını Teknokent Genel Müdürü Doç.Dr. Murat Erhan Balcı ve Rektörümüz Prof.Dr İlter Kuş ile birlikte inceledi.

Teknokent Genel Müdürümüz Doç.Dr. Murat Erhan Balcı, bugüne kadar toplam 27. Milyon TL kaynak aktarımı ile Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesinde 9 bin 970 metrekare kapalı alanda inşa edilen “Balıkesir Teknokent”, 69 ofis, konferans salonu, sosyal donatı ve Restoran’ın yer aldığı Teknokent ’in Ekim ayı içerisinde proje kabullerine başlayacağı bilgisini paylaşarak Teknokent’i ziyaret eden ilk Milletvekili olduğumuzu ziyaretten ve desteklerimizden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Üniversite ziyaretleri sonrası Pamukçu mahallesinde kadınlarımız ile kucaklaşıp bir araya gelen Aydemir yöresel kıyafetleri şalvarı giyerek önce çiftçilerimiz ile sohbet edip talep ve önerileri dinleyerek, çiftçilerimiz ile birlikte tarladan kırmızı biber ile domates toplayarak çiftçilerimizin hasat mutluluğuna eşlik etti.

Biber seren, Domates toplayıp, salça konserveleyip kış hazırlığına yardım eden Aydemir çiftçimizin el göz nuru ürünlerinin bereketli olması dileklerini iletti.

Tarlada hasatta Milletvekili ile ürün toplayan çiftçilerimiz içimizden bizden biri diyerek sıcak samimi buldukları Aydemir’in çiftçilikte başarılı olacağını ve elinin yatkın olduğunu hiç yabancılık çekmeden çalıştığını belirtip memnuniyetlerini dile getirdiler.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın