SIRADANLAŞMIŞ TERMAL KAPLICALARIMIZ..!

Bir Gönen’li olarak hiç bu kadar kendimi kötü hissetmedim bugün kötü hissettiğim kadar.!

Bu bir sağlık terörü aslında..

Ama bu kadar nasıl cani, bu kadar nasıl aymaz, utanmaz, arlanmaz olabilir ki benim şehrimin insanı diye öldüm öldüm dirildim !

Böyle bir GÖNEN’İ ve yaşananları sinemize çekemiyoruz biz.

Bırakın yasayı,cezayı vs. nasıl bu kadar fütursuzca yapabiliyorlar bu vahşeti anlamış değilim !

 

MUHTAR ARADI ..

Bugün Tuzakçı köyü Muhtarı Şeref Ağabey aradı telefon ile .. mübarek ağlamaklı ve isyan ediyor.”yağmurla birlikte herkes saldı pisliğini, zehirini, köyde burunlarımıza maske takıp geziyoruz artık diyor, çaresiziz, kimsesisiz ” diyor muhtar..

Kendisine gelişmeleri ve Gönen’liiki Milletvekili biri Akpli bir diğeri Chpli ama ikiside Gönen’li ve bir fırsat bizim için gereken yasal işlemleri başlattılar. İnsaallah ve sonuç alınacak bu kez diyorum muhtara..

 

Eğer olduda yine sonuç alınamaz ise, dediğimde ise, muhtar sözümü kesiyor

” Biz köyce hazırız çoluk,çocuk,yaşlı kadın, erkek hazırız ne yapılacaksa hazırız” diyor..

sesi hem ağlamaklı hemde kararlıydı muhtarın ..

BİR GÖNEN’Lİ OLARAK ÜZGÜNÜM ŞEHRİM İÇİN..

Çok üzüldüm yaşananlara en az 40 köy-mahalle ve Gönen şehir merkezini tehdit eden bu  sorun canından bezdirmiş artık Gönen’liyi ama esas Gönen’liyi öldüren bu vahşettende ziyade müsebbiplerinin kendilerini adam yerine bile koymadıkları ve devleti, kamuyu takmamaları aynı tas ayni hamam keyfiyetiyle Gönen’i zehirlemeye devam etmeleri en fazla ..

GÖNEN’Lİ Yİ ADAMDAN DA MI SAYMIYORLAR ?

Bu itilmişlik, bu hiç edilmek, adamdan sayılmamak, kahretmeyi bırakın isyan noktasına getirmiş Gönen’liyi…

GÖNEN’İN ÖNEMLİ SORUNLARI VAR !

Çok sorunu var Gönen’in ve bir tek çayın kirletilmesi, kirletenlerin keyfi ve sanki mafyatik kanun tanımaz ukalalıkları vs. vs. değil ki sadece sorun!

Tamam bu 1numaralı sorun doğrudur ama daha neler yok ki sorun olan..herşey sorun Gönen’de..

GÖNEN KAPLICALARI GÖNEN’İN MİLLİ SORUNUDUR.

Mesela, Gönen Kaplıcaları biliniyor mu, nedir ne değildir ?!

Bu Kaplıcalar İşletmesi AŞ nihayetinde %99 hisseleri Gönen Belediyesine ait bir işletme ve gelir,gider,kar, zarar konusunda  hesaplar şeffaf mı ?

Hiç bir şey belli değil..

Geçen 15 yılda belli değildi ve Belediye değişti Kaplıcalar AŞ de yönetim değişti ama USÜL DEĞİŞMEDİ.. Değişmeyecekte.. dün neyse şimdi de mi o bilinmiyor..

Vatandaş kaplıcalarla ilgili olumlu şeyler duymak istiyorsa da ‘tık’ yok kimseden..

HALK İYİ İŞLER YAPILSIN ŞEHİR EKONOMİSİ CANLANSIN İSTİYOR ..

Bunlar benim,bizim görüşlerimız değil, halkın görüşleri ve halk Gönen’de doğru güzel işler yapılsın, Gönen yeniden ve yine huzur kenti olsun istiyor..

Kaplıcalar müşterisi yine çarşı esnafını ihya etsin, ticaretimiz canlansın, el işi oyalarımız itibar görsün istiyor tekrar halk..

Çok mu şey mi istiyor sizce de Gönen halkı ?!

Kaplıcaların,termal turizmin ve termal sağlık turizminin hakim olduğu tüm bölgeler de, kaplıcaişletmeleri darphane gibi para basar iken, bizim Gönen Kaplıcaları Türkiye’ye 1974 te ilk modern tesislerini yapmış bir işletme olmasına karşın, şimdi zirveden inip dip yapması hiç hazmedilir, hiç kabul edilebilir bir konu değildir asla !

Herkes, her kaplıca kâr ederken biz niye zarar ediyoruz, bilmek istiyor bunu Gönen halkı ?!

BİRER BİRER VE EL BİRLİĞİYLE SORUNLAR ÇÖZÜLSÜN ARTIK !

Gönen’in süratle ve birer birer sırayla ama ihmal etmeden ciddiyetle ele alınıp halletmesi gereken en az 10 hayatiyet arzeden konusu vardır muhakkak ama çay suyu kirliliği ve zehir solutulan biçare Gönen halkının ve bilumum canlıların sağlık riskiyle ve dahası sonra Gönen kaplıcalarının girmiş olduğu çıkmaz en önemli sorunların başındadır Gönen’de..

Gönen Kaplıcaları ve termal turizm ile ilgili görüş ve tespitlerimizi, çözüm yollarını ve sizlerden gelen görüşlerinde yer verileceği sonraki yazılarımızda neler yapıldığını, yapılacağını ve umutlarımızı ortaya koymaya çalışacağız  izninizle..

Amacımız her zaman her yerde ve her koşulda GÖNEN içindir inşaallah.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın