Sizden Gelenler

GONCA HANIM,

On senelik eşim beni aldattı, hemde bir hayat kadınıyla aldattı. Bir kere değil, defalarca aynı kadınla birlikte olmuş, birde ev açmış…Kadına benim paramla bakıyor.

Varlıklı bir ailenin kızıyım, eşime üniversitede aşık oldum. Ben Bulgaristan göçmeni bir ailenin kızıyım, eşim ise Doğu kökenli. Ailem başlangıçta evliliğimizi pek istemediler,  ailesi de beni çok açık bulmuşlar, evliliğimizi sıcak bakmadılar. Anlıyacağınız başlangıçta zaten pek uygun insanlar değildik. Gençlik işte, dünyada ondan başka insan yok zannediyorsunuz, benim içinde öyleydi. Aramızdaki bölge farkı hoşuma bile gidiyordu. Sonuçta biz anlaşıyorduk.

Bütün engelleri aşıp, üniversiteyi bitirip, eşimde askerden dönünce evlendik. Ben tek çocuk olduğumdan babamın şirketinde eşimle birlikte çalışmaya başladık. Ben zaten üniversiteyi bitirir bitirmez şirkette çalışmaya başlamıştım. Mühendis olduğum için işleri hızla kavramıştım, sonuçta aile işi zaten, çocukluğumdan beri hep içindeyim.

Evlenince eşimde bize katıldı. Eşim Ziraat Mühendisi, konusunun dışında bizim üretim alanımız, araçlara ön panel üretmektir.

Ben üretimi yönetirken, eşimde pazarlamaya yöneldi. Yurtiçi ve yurtdışı pazarlamayla ilgileniyor, bol bol da seyahet ediyordu.

Evliliğimizin ikinci yılında bir kızımız oldu. Hayatımız hiç bir sorun olmadan devam ediyordu. Bana sorsanız huzurluydukta, hiç bir eksiğimiz yoktu, güzel evimiz, arabalarımız, arkadaşlarımız ve çevremiz, mutlu olduğumuzu zannediyordum.

Taki bir sabah telefonum çalıncaya kadar, beni bir hanımın aradığını söylediler, tanımıyordum, çok önemli demiş, eşimle ilgiliymiş, şaşırdım..Telefonu bağlattım.

Kadın bana eşimin metresi olduğunu anlattı, iki senedir birlikteymişler, şimdi de eşimden hamileymiş, oğulları olacakmış…Kadın altı aylık hamileydi. Şoktaydım. İnanamadım.

Hemen kadını araştırmaları için talimat verdim.

Kadının söylediklerinin hepsi doğruydu, fazlası da vardı..Kadın bir hayat kadınıydı, eşim bu kadına tutulmuştu. Çalıştığı yerden çıkartmış, ev, araba almıştı. Pazarlamaya diye çıkıp, bu kadınla yaşıyormuş.

Herşeyi öğrenince, babamla paylaştım, çok sinirlendi.

Görmeye bile tahammülü yoktu.

Ben bu arada eşime hiç bir şey belli etmemiştim.

Akşam erken gel konuşacaklarım var dedim. Kızı da annemlere yolladım.

Eşim eve gelir gelmez, sinirlerim boşaldı, öğrendiklerimden sonra dayanacak gücüm kalamıştı, sakin olmaya çalışıyor ama beceremiyordum.

Kanımca eşim zaten böyle bir görüşmeyi bekliyordu, sakindi, beni sakinleştirmeye de hiç çalışmadı, sesini çıkartmadan dinledi..Bana bir tek kimden öğrendin diye sordu, bende sevgilinden dedim, beni aradı, hamileymiş birde utanmadan anlattı dedim.

Evi terk etmesini istedim. Eşyalarını toplatmıştım zaten, aldı ve gitti.

Eşim o geceden sonra durmadan beni arıyor, çok pişman olduğunu anlatıyor. Ağlıyor, kapımdan ayrılmıyor. Sevgilisinden ayrılmış o yüzden kadın beni aramış, çocukta muhtemelen kendisinden değilmiş falan filan..

Bu arada kızım büyük problem, babamda babam diye tutturuyor. Hergün babasıyla buluşuyor.

Babam, annem eşimden nefret ediyorlar, bir hafta önce şirket avukatımız boşanma davası açtı, Eşim boşanmaya yanaşmıyor.

Ama avukatta mal bölüşümü falan diye de birşeyler mırıldanmış.

Kızım bir taraftan, onlarca verdiğim emek bir taraftan, eşimin baskısı bir taraftan, annem,babam, avukatlar, kafam nasıl lazım sa karışık…

Boşanmaya da korkuyorum galiba, yepyeni bir hayat, bilinmezlikte beni korkutuyor, tek başıma kızımla ilgilenmek zorunda kalacağım. Problemli bir çocuk…Hayat ne zormuş, sizce ben nasıl kararlar almalıyım..

DEĞERLİ DANIŞANIM,

Bütün bunları benimle paylaştığın için teşekkür ederim. Hayat size güzel davranmış. İyi bir aile, iş, yaşam…Hayat böyle birşey herşey dört dörtlük olmuyor, her kulun bir sınavı var. Sizinde sınavınız yanlışseçtiğiniz eş olmuş. Aslında başından beri aile, çevre, yetiştirme olarak farklı yapıda insanlarmışsınız.

Sizin dışınızda herkes bunu görmüş, eşiniz, siz  görememişsiniz.  Kültür farkı genelde büyük sorundur. Sizde bunu yaşamışsınız.

Eşinizde sizinle birlikte çalışmaya başlayınca muhtemelen kendini bağımlı hissetmiş, kendine göre bir özgürlük yolu seçip, başka bir yaşam kurmuş.

Hemde bu yaşamı geçmişte hayatı pek te temiz olmayan bir kadınla yapmış, ilişkisini de ilerletmiş. Aslında sizi mi kendini mi cezalandırmış belli değil.

Fikrimi sormuşsunuz, insanlar hangi şartlarda boşanır bir düşünün, siz boşanma şartlarının büyük bir bölümünü taşıyorsunuz. Bu tip olaylar sineye çekilse, boşanma diye bir olay olmaz.

Siz ailenizi dinlemiyorsunuz, belki de kulak vermenizin zamanı gelmiştir.

Kızınızdan bahsediyorsunuz, kızınız babasının yaptıklarını biliyor mu, bir kardeşi olacağından haberi var mı…

Bunu siz sakın kendisine söylemeyin, bir uzman ile görüşüp, olayları uygun bir dille kızına anlatın. En kısa sürede evliliğinize son verip, hayatınıza yeni bir rota çizin. Kızınız odak noktanız olsun. Kızınızla ilgili mutlaka bir uzman ile çalışın.

Eşiniz sizi hiç haketmemiş…

Ayrılık kimi zaman gereklidir unutmayın.

 

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın