Sizden gelenler

Gonca Abla,

Ben 34 yaşında 2 çocuk annesiyim, kızım 12 oğlum ise 8 yaşında, iki sene önce eşimle ayrıldım. Ayrıldığım eşim nafakasını günü gününe ödeyen, hafta sonlarında iki gün çocuklarını alan, ilişkisini kesmeyen aslında iyi bir baba, zaten her zaman kötü bir koca iyi bir babaydı.

Eski eşim evlenmedi, şu an bekar, ayrılma nedenimiz kayınvalidem ile oturmamdı. İlk günden itibaren kayınvalidemle anlaşamadım. Sonunda evliliğimiz bitti.  Kayınvalidem den ayrılmam mümkün değildi, hasta, ev kayınvalidemin, tek çocuk yani kurtulmam mümkün değildi, eşimden ayrıldım.

Bir sene önce, iş yerimde bir beyle tanıştım. Benden küçük 28 yaşında, hiç evlenmemiş, aşık oldum, o da bana karşılık verdi. Çok mutluyuz. Evlenmeye karar verdik.

O andan itibaren bir sürü sorun yaşamaya başladık. Nişanlımın ailesi, beni istemiyor. Evlenip boşandığımı biliyorlar ama iki çocuktan haberleri yok. O halde, bile beni istemiyorlar.

Nişanlım da çocuklarımı istemiyor, ben başka bir adamın çocukları aynı evde yaşayamam diyor, her hafta kapıma dikilecek, çocuklarım diyecek diyor. Çocuklara bir çare bul, yoksa bu iş olmaz, babalarına ver çocukları diyor.

Eski eşimle konuştum, annesi artık yatalak durumda, çocuklara bakamayız mümkün değil dedi. Birde evlenip çocukları vermek istediğimi öğrenince alacağım varsa da almam dedi.

Çocuklar tabi ki herşeyi biliyorlar, nişanlımdan nefret  ediyorlar, dün kızım gidip, o adamın ailesiyle konuşacağım, birde iki çocuğun olduğunu öğrensinlerde gör dedi.

Ev bir cehennem ortamı oldu, bende şu an çocuklarımdan soğundum, benim de yaşamaya hakkım var, bir evlilik yaptım, iki çocuğum oldu, hayatım tamamen bağlandı. Aşığım evlenmek istiyorum. Ne yapmalıyım…

DEĞERLİ DANIŞMANIM,

Burada ki sorun kendinize uygun kişiyi seçmemiş olmanız, ne yaşı size uygun, nede evlilik durumu, hiç evlenmemiş, çocuk sorumluluğu almamış bir kişiye aşık olmuşsunuz. Ailesi de sizi istemiyor, hem yaşınızdan hemde evliliğinizden dolayı karşılar birde çocuk probleminiz var. Herşey saklanır ama çocuk saklanamaz. Zaten bunu nişanlınızın ailesine açıklamak zorundasınız.

Tabi ki siz ve nişanlınız, 18 yaş üzeri kişilersiniz, evlilik için başvurup, evlenebilirsiniz. Peki mutlu olur musunuz işte bunu iyi düşünün. Siz geçmişte de kayınvalide problemi yaşamış bir kişisiniz, aile problemlerini iyi biliyorsunuz.

Eski eşiniz aslında sorumluluklarını yerine getiren biri muhtemelen evlendiğinizde de sorumluluklarını yerine getirecektir. Bu bile yeni eşinizi rahatsız edecek belli, eski eşinizin çocukları görme talebi bile nişanlınıza itici geliyor.

Size tavsiyem, evliliği bir süre erteleyin, bu şartlarda zaten evlilik olmaz.

Bende çocuklarınızdan bile vazgeçmiş izlenimi bıraktınız. Oysa çocuk bir annenin en kutsal varlığıdır. Hayatınızda ki sıralamaları en üst seviyelerde olmalı. Hiç bir çocuk dünyaya kendi isteğiyle gelmiyor, sizin tercihiniz ile çocuklarınızdünyaya geliyor. Evlat sahibi olmak bu boyutuyla çok düşünülmesi gereken bir konudur.

Çocuklarınızın mutluluğu ile birlikte kendi mutluluğunuzu düşünün…

Yaşı size uygun, sizin gibi çocuk sahibi biriyle evlilik düşünürseniz, uzun dönemde çok daha mutlu olursunuz.

Oysa, sizin yaptığınız seçimdeki nişanlınız ile mutluluk zor görünüyor. Evlilik uzun süreçlidir. Yaşınız duygularınız ile mantığınızı dengeli kullanacak bir yaş, 16 yaşında değilsiniz, duygularınız ile hareket edin. Sizi mantıklı düşünmeye davet ediyorum.

Çocuklarınızı kırmayın, kendinizi de kırdırtmayın, neden istenmeyen bir gelin olacaksınız, çocuklarınız istenmeyecek…

Dengeli ilişkiler mutluluk getirir.

İlişkinizi bir daha gözden geçiriniz.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın