Subaşı: Kirletenlerin canı yanacak..!

Gönen Çayı’nın islah edilmesine yönelik  ihale gününün belli olduğunu belirten AK Partiu milletvekili Subaşı, bunun öncesinde Çayını kirleten, zehirleyen, arıtması olmayan veya çalıştırmayanlar hakkında yeniden çalışma ve tespitlerin sürdürüldüğünü, kirliliktan sorumlu olanların da canlarının yakılacağını vurguladı.

Balıkesir AK Parti milletvekili ve MYK üyesi Yavuz Subaşı, Gönen Çayında yaşanan kirlilik ve kirliliğin neden olduğu doğa ve insan sağlığına yönelik sorunlarla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada sorun ve sıkıntıların çözümü için ilgili bakanlık ve kurumlarla işbirliği içinde gerekenlerin yapılacağını söyledi.

Milletvekili Subaşı, yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz ve ekibi Gönen Çayı ve çevre sorunları ile ilgili çalışmalara hızla devam ediyor.. Koordineli bir şekilde devam eden çalışmalarda kısa sürede sonuçlar alınacak. Özellikle DSİ nin Gönen Çayı’nın topyekün temizlik ve islahı ile ilgili ihale kararı günü belli oldu. Ve bu kapsamlı ıslah, temizleme çalışması yapılmadan evvel Gönen Çayını kirleten, zehirleyen,arıtması olmayan veya çalıştırmayanlar hakkında yeniden çalışma ve tespitlerimiz sürüyor..Çalışmalar bitmek üzere.. Şunu bilsinler ki Gönen deki durumun müsebbipleri ister özel olsun ister kamu olsun kim olursa olsun canları yanacak.”

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın