Subaşı: Takipteyiz..!

Balıkesir Ak Parti milletvekili ve MKYK üyesi Subaşı, Gönen Çayı’nda yaşanan kirliliğin son bulması yönündeki şikayet ve talepleri önemsediklerini belirterek, Gönen Çayı’nın ıslah edilmesine yönelik DSİ’nin ihale dosyasının da onay aşamasında olduğunu vurguladı.

Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilik ile ilgili gazetemize bir açıklama yapan Balıkesir AK Parti Milletvekili ve MKYK üyesi Yavuz Subaşı, Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilik ve kirlilikle ilgili kırsal mahalleler ile vatandaşların şikayet ve taleplerini  ciddiyetle izlediklerini ve takip ettiklerini, konunun kendilerine yabancı olmadığını belirtti.

Milletvekili Yavuz Subaşı, Gönen’de dericilerle ilgili yaşanan sorun ve sıkıntılarla ilgili Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’la görüştü. Kesinlikle OSB’ye taşınmaları konusunda uzatma yapmayacaksınız ve bir an önce kaldıracaksınız, dedi. Ancak, Gönen Çayı’nda yaşanan kirliliğin tek sorumlusu da tabakhaneler yani dericiler olarak da görülmemeli. Gönen Çayı, boyunca Çayı kirletici birçok faktör var. Gönen Çayı’nın ıslahıyla alakalı olarak da, DSİ ihale dosyasını hazırladı. Bilindiği gibi Merkez Bankası faizleri indirdi ve yılın üçüncü çeyreğinden sonra Eylül –Ekim gibi onay gelirse, oraya girilip, yapılacak.  Yani, Gönen Çayının ıslahı için yapılacak ihale de onay aşamasında. Büyükşehir belediye başkanlığımız da ilgili Bakanlıklarımızla, ilgili kamu kuruluşları ve Valiliğimizle, ilçe belediyelerimizle kırsal mahallelerin başta kanalizasyon ve arıtma gibi sorunları başta olmak üzere, ne gibi çevre ve sağlıkla ilgili sorunları varsa ki var, bu konularda çalışmaları zaten yürütüyor.Partimizin ilçe ve il teşkilatı da bu konuda Gönen’in hassasiyetinin ve yaşanan sorunların,şikayetlerin,taleplerin farkında ve onlarda bu konuları yakından takip ediyorlar”dedi.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın