Süper Enduro’da Coşar Farkı

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası, Bergama Belediyesi Süper Enduro Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi. Yarışlarda Antalya Enduro Motosiklet Kulübü sporcusu Emre Coşar hem GP hem de Prestij sınıfında birinciliği elde etti.

Bergama Belediyesi’nin ev sahipliğinde üç etaptan oluşan yarışTa sporcular, lastik, kaya, ağaç ve beton büzlerden oluşan yapay parkurda yarışı ön sırada tamamlamak için kıyasıya mücadele etti. Bergama Belediyesi Süper Enduro Pistinde (1.050 mt) binlerce kişinin izlediği yarışlarda, sporcular seyircilere heyecanlı anlar yaşattı. Yarışma sonucunda “Süper Enduro GP”de Emre Coşar (AEMK-KTM) birinci olurken, Deniz Memnun (Sarıyer-Yamaha) ikinci ve Nurdoğan Kuzu (Kartepe-KTM) da üçüncü oldu.

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nda “Süper Enduro GP” ve “Enduro Prestij”de birinci olan Emre Coşar, “İyi bir yarış oldu. İki kategoride birinciliğe ulaştım. Destekleyen herkese ve seyirciye özellikle teşekkür ederim.” dedi.

MAGAZİN STARTINI BAŞKAN UÇAR VERİ

Yaklaşık 50 sporcunun iki gün boyunca kıyasıya yarışacağı şampiyona, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar ve TMF Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım’ın Cumhuriyet Meydanı’nda magazin startını vermesiyle başladı. TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Yaklaşık 50 sporcu ile start aldık. Süper Enduro, motosiklet branşları içerisinde seyir zevki en yüksek olan branşlardan bir tanesi. Sporcularımız, zorlaştırılmış etap içerisindeki zorlu ve kabiliyet gerektiren performanslarıyla izleyicilere çok güzel sahneler izlettirecekler.” diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANI KOŞTU: BERGAMA YARIŞLARDAN MEMNUN

Türkiye Enduro Şampiyonası’na Bergama’da ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Bergama kadim bir şehir, tarihi bir şehir kültürel değerleri sportif değerleri olan bir şehir. Startını verdiğimiz bu yarışın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum ve uzun yıllar bu yarışların Bergama’da devam edeceğini umut ediyorum. Tüm yarışçılara Bergama’ya geldikleri için bir kez daha hoş geldiniz diyorum” dedi.

SINIFLARINDA DERECEYE GİREN SPORCULAR

PRESTİJ SINIFI

Emre Coşar (AEMK-KTM) , Deniz Memnun (Sarıyer-Yamaha), Cemil Yurt (FOSK-KTM)

GENÇLER SINIFI

Muhammet Çetin (FOSK-Beta), Doğukan Duraman (FOSK-Beta), Levent Armağan Balint (Sarıyer-Yamaha)

VETERAN SINIFI

Sinan Ordu (Kartepe-KTM), Savaş Serim (Kartepe-KTM), Fahrettin Altınkök (UMOK-Sherco)

HOBİ SINIFI

Soner Metin (ABSK-Husqvarna), Tolga Alkan (Ayazdere-KTM), Hasan Hüseyin Ayyıldız (Ayazdere- Husqvarna)

USTA SINIFI

Şaban Özdemir (BEMK-KTM) , Gökhan Kart (FOSK-Beta), Nurdoğan Kuzu (Kartepe-KTM)

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın