SÜT İTHAL EDEN ÜLKE KONUMUNA GELİYORUZ

Süt üreticilerinin durumlarının iyi olmadığını ifade eden Bandırma Erdek Süt Üreticileri Birliği Başkanı Özgür Bakan, üreticilerimizin fazla bir beklentileri kalmadı. Saldım çayıra Mevlam kayırı durumunda kahvelerde çay söyleyecek kişi beklemektedirler dedi.

Destekleme fiyatlarının 9 kuruştan 25 Kuruşa çıkarılmasını olumlu buldukları belirten Özgür Bakan “ Bu desteklemeleri süt üreticileri Mayıs, Haziran aylarında alabilecek. Süt üreticilerinin ay bu desteklemeleri bekleyecek halleri kalmadı. Seçimler dolayısıyla 25 kuruşa yükseltilen desteklemelerin mart ayına kadar ödenmesini bekliyoruz. Zaten içeride 2018yılından bekleyen 6 aylık destekleme paraları duruyor. Süt üreticileri olarak biraz nefes almak adına bekleyen 9 kuruşluk desteklemelerin de 25 kuruştan ödenmesini istiyoruz. “

Son aylardaki yem fiyatlarındaki artışın durdurulamadığını söyleyen Bandırma Erdek Süt Üreticileri Birliği Başkanı Özgür Bakan “ Ulusal Süt Konseyinin 1,75 kuruş olarak tavsiye ettiği süt rakamlarını, artan yem fiyatlarını göz önünde bulundurarak revize etmesini istiyoruz. Süt üreticilerinin bu sıkıntılarının devam etmesi halinde üreticilerin ineklerini kesmekten başka çaresi kalmayacak. O zaman da Türkiye süt ithal eden bir ülke konumuna gelecektir.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın