TEKSÜT BANDIRMA BK, GALATASARAY DOĞA SİGORTA’YI MAĞLUP ETTİ!..

13.TÜBAD-Mehmet Baturalp Basketbol Turnuvası’nda ikinci gün TEKSÜT Bandırma BK, normal süresi 88-88 berabere biten ve müthiş mücadeleye sahne olan maçta Galatasaray Doğa Sigorta’yı 103-107 mağlup etti.

TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmaya Jaime Smith, ŞehmusHazer, OmarPrewitt, Emanuel Terry ve Ragıp Berke Atar beşi ile başladı. Mücadeleye her iki takım da hızlı başlarken, TEKSÜT Bandırma BKJaime Smith ve ŞehmusHazer ile sayılar buldu. İlk çeyrektebaşa baş bir oyun sergileyen ekiplerden TEKSÜT Bandırma BK çeyreği 25-24 geride geçti.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf bu kez konuk ekipTEKSÜT Bandırma BKoldu. Hücumda Emanuel Terry ve Sadık Emir Kabaca ile sayılar bulan Bandırma ekibimücadeleyi başa baş götürdü. Kalan bölümde Jaime Smith ve Rıdvan Öncel ile sayılar bulan Yeşil-Beyazlılar soyunma odasına da 48-49 önde girdi.

İkinci yarıya hücumda aktif başlayan takım Galatasaray Doğa Sigorta oldu. Yeşil-Beyazlı ekip hücumlarda Jaime Smith ve Ragıp Berke Atar ile sayılar üretse de savunmada istediği oyunu sergileyemedi. Ev sahibi ekip hücumda GregWhittington ve Yiğit Arslan ile sayılar üretince son çeyreğe Yeşil-Beyazlı ekip 69-64 geride girdi.

Final çeyreğine iyi başlayan taraf bu kez Bandırma ekibi oldu. Hücumda ŞehmusHazer ve Jaime Smith ile sayılar üreten TEKSÜT Bandırma BK mücadeleyi başa baş konuma getirdi.Mücadelenin bitimine 25 saniye kala ŞehmusHazer’in üç sayılık isabetli sayısı ile skoru 88-88’e geldi ve mücadele uzatmaya gitti.

Uzatma çeyreğine her iki takımda hızlı başladı. TEKSÜT Bandırma BK hücumlarda Jaime Smith, Erkan Yılmaz ve ŞehmusHazer ile sayılar üretirken karşılaşmadan 103-107 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmanın en değerli oyuncusu 28 sayı, 2 ribaund, 1 asist ve +25 efektif puanı ile ŞehmusHazer seçildi. Genç oyuncu ödülünü Final Okulları’nın Kurucular Kurulu Başkanı İhsan Özen’den aldı.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın